Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2017, 12:28

autor: Góral

Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2016

Głosowanie w plebiscycie zakończyło się przed kilkoma dniami, a dziś z wielką przyjemnością ogłaszamy Grę roku 2016, Najbardziej oczekiwaną grę roku 2017 oraz laureatów w kilku innych kategoriach.

Zgodnie z tradycją, w ostatnim czasie przeprowadziliśmy głosowanie w plebiscycie Gra roku, w którym to Wy wybieracie najlepsze produkcje ostatnich dwunastu miesięcy. Możliwość oddawania swoich typów została zamknięta i poznaliśmy najlepsze produkcje 2016 roku oraz te, na które najbardziej liczycie w bieżącym roku. Zanim jednak przejdziemy do głównego dania, pragniemy poinformować, że obiecane siedmiodniowe Abonamenty Premium zostaną dziś przyznane wszystkim uczestnikom głosowania. Z kolei autorów najlepszych komentarzy wyłonimy – zgodnie z postanowieniami w regulaminie – w ciągu najbliższych 14 dni.

Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2016 - ilustracja #1

Gra roku 2016 według czytelników GRY-OnLine.pl:

I miejsce – Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4)

Tytuł najlepszej produkcji 2016 przypadł Uncharted 4: Kres Złodzieja autorstwa studia Naughty Dog. Na popularną przygodową grę akcji zagłosowało 33,6% osób.

II miejsce – Battlefield 1 (PC/PS4/XOne)

Drugie miejsce przypadło strzelance studia DICE Battlefield 1, która otrzymała 26,4% głosów.

III miejsce – Overwatch (PC/PS4/XOne)

Ostatnie miejsce na podium zajął multiplayerowy FPS Overwatch of firmy Blizzard Entertainment, który zgarnął 20,8% głosów.

Najbardziej oczekiwana gra roku 2017 według czytelników GRY-OnLine.pl:

I miejsce – Mass Effect: Andromeda (PC/PS4/XOne)

II miejsce – Red Dead Redemption 2 (PS4/XOne)

III miejsce – Horizon: Zero Dawn (PS4)

Kategorie dodatkowe (głosowanie czytelników)

Najlepsza gra akcji

Najlepszy FPS

Najlepsze RPG

Najlepsza przygodówka

Najlepsza strategia

Najlepsze wyścigi

Najlepsza gra sportowa

Najlepszy exclusive na PC-ty

Najlepszy exclusive na konsolę PlayStation 4

Najlepszy exclusive na konsolę Xbox One

Wybór redakcji

Najlepsza gra

Największa niespodzianka

Najlepsza nowa marka

Ciekawostki

TOP 10

Oprócz informacji o zwycięzcach, przygotowaliśmy także garść ciekawostek wyłowionych podczas głosowania. Bardzo mocno o miejsce na podium walczył ostatni Doom, który przegrał z Overwatchem tylko o 570 punktów. Strzelance Blizzarda udało się nie tylko pokonać kolejną odsłonę słynnego FPS-a, ale także trafić do pierwszej dziesiątki jako jedna z dwóch nowych marek – druga to wymagające RPG Darkest Dungeon. Wszystkie pozostałe projekty z TOP 10 to sequele. Listę najlepszych dziesięciu tytułów zamknął Deus Ex: Rozłam Ludzkości, na którego zagłosowało 7,2% osób.

Przegrani

Do największych przegranych plebiscytu należy zaliczyć bijatykę Street Fighter V. Produkcja firmy Capcom cieszyła się znikomym zainteresowaniem i zagłosowały na nią tylko trzy osoby. W ogóle bijatyki zeszły w tym głosowaniu na dalszy plan. Chyba największe nadchodzące premiery z tego gatunku – Tekken 7 i Injustice 2 – trafiły odpowiednio na 89. i 69. miejsce w rankingu najbardziej wyczekiwanych gier.

Pro Evolution Soccer 2017 również nie poradziło sobie zbyt dobrze, gdyż zgarnęło zaledwie 0,6% głosów, co przy 5,8% gry FIFA 17 wypada po prostu słabo.

Warto także wspomnieć, że ciesząca się ogromnym zainteresowaniem na Zachodzie The Legend of Zelda: Breath of the Wild, u nas nie wzbudza takiego szumu i zajęła dopiero 21. miejsce w głosowaniu na najbardziej oczekiwaną grę 2017 roku. Dużo gorzej wypadły Shenmue III i Persona 5, które trafiły na sam koniec stawki.

Oprócz tego największy zeszłoroczny hit Ubisoftu – Watch Dogs 2 – zajął dopiero 12. miejsce, zgarniając 2,1% głosów.

Inne

Z głosowania dowiedzieliśmy się także, że producenci i wydawcy powinni nazywać swoje gry tytułami zaczynającymi się na „D”, gdyż aż pięć produkcji z pierwszej dziesiątki głosowania na Grę roku 2016 nosi nazwę rozpoczynającą się na tę literę.

Ponadto wiemy, że kochacie gatunek RPG i bardzo liczycie na nowe marki. Skąd taki wniosek? Aż sześć najbardziej oczekiwanych przez Was gier w 2017 roku to reprezentanci tego typu produkcji (Mass Effect: Andromeda, Mount & Blade II: Bannerlord, Elex, Kingdom Come: Deliverance, South Park: The Fractured but Whole i Torment: Tides of Numenera), a w pierwszej dziesiątce najbardziej oczekiwanych gier jest pięć debiutujących IP (Horizon: Zero Dawn, Elex, For Honor, Kingdom Come: Deliverance i Escape from Tarkov).

No i to by było na tyle. Dziękujemy wszystkim osobom za udział w głosowaniu i liczymy na Was w przyszłym roku.