Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2017, 12:38

autor: Arantasar

Zapowiedziano Path of Exile: The Fall of Oriath – największy dodatek do darmowego hack'n'slasha

Deweloperzy ze studia Grinding Gear Games zapowiedzieli The Fall of Oriath – największy jak dotąd dodatek do gry Path of Exile. Rozszerzenie wprowadzi sześć nowych aktów fabularnych, 24 potężnych bossów, system przejmowania mocy pokonanych bóstw oraz szereg poprawek w mechanice rozgrywki. Całość powinna ukazać się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Niezależne studio Grinding Gear Games zapowiedziało kolejny dodatek do gry Path of Exile. Rozszerzenie The Fall of Oriath będzie największą aktualizacją w historii produkcji, blisko dwukrotnie powiększając dostępną zawartość.

Rozszerzenie wprowadzi do gry sześć dodatkowych aktów. Pierwszy z nich rozegra się w zupełnie nowej krainie, pozostałe zaś przeniosą graczy do miejsc znanych z rozdziałów 1-4. Te zostaną jednak w znaczący sposób odmienione poprzez konsekwencje naszych wcześniejszych działań oraz wydarzenia, które zdarzyły się w tak zwanym międzyczasie. Dla przykładu bagniste tereny z najwcześniejszych etapów, gdzie walczyliśmy z hordami zombie, będą teraz porośnięte gęstym lasem, jako że zabiliśmy istotę plugawiącą to miejsce. Deweloperzy udostępnią też graczom szereg zablokowanych wcześniej miejsc.

Gra Path of Exile doczeka się dużego rozszerzenia. - Zapowiedziano Path of Exile: The Fall of Oriath – największy dodatek do darmowego hack'n'slasha - wiadomość - 2017-02-15
Gra Path of Exile doczeka się dużego rozszerzenia.

Ważnym punktem kampanii będzie powrót do miasta Oriath. To właśnie stąd pochodzi protagonista gry Path of Exile, a jego wygnanie z ojczyzny jest punktem wyjścia całej opowieści przedstawionej w produkcji studia Grinding Gear Games. W trakcie rozgrywki wątek Oriath powracał wielokrotnie i teraz wreszcie będziemy mogli zobaczyć to miejsce na własne oczy.

Rozszerzenie blisko dwukrotnie powiększy dostępną zawartość. - Zapowiedziano Path of Exile: The Fall of Oriath – największy dodatek do darmowego hack'n'slasha - wiadomość - 2017-02-15
Rozszerzenie blisko dwukrotnie powiększy dostępną zawartość.

Rozszerzenie doda do gry 24 nowych bossów. Duża część z nich będzie miała status bóstw, co oznacza, że wyeliminujemy ich dopiero po długiej i wieloetapowej walce. Co istotne, większość najpotężniejszych przeciwników po utracie swojego paska życia przybierze swoją bardziej zaawansowaną formę, dopiero teraz ujawniając pełnię swoich możliwości. Dzięki temu starcia staną się bardziej wymagające.

Włożony wysiłek powinien się jednak zwrócić z nawiązką dzięki systemowi Pantheon. Pozwoli on na absorbowanie mocy i umiejętności pokonywanych bóstw. Zyskujemy dzięki temu klasyczną opowieść o apoteozie głównego bohatera, który dzięki kolejnym zwycięstwom toruje sobie drogę do boskości. Nowy system pozwoli wygodnie zarządzać uzyskanymi zdolnościami i dodatkowo spersonalizować naszą postać.

Nie zabraknie nowych przeciwników. - Zapowiedziano Path of Exile: The Fall of Oriath – największy dodatek do darmowego hack'n'slasha - wiadomość - 2017-02-15
Nie zabraknie nowych przeciwników.

Razem z rozszerzeniem gra zostanie zaktualizowana do wersji 3.0.0. Deweloperzy zapowiadają poprawienie balansu rozgrywki. Zostanie między innymi wyeliminowane zjawisko podwójnego naliczania modyfikatora obrażeń (zwane double dipping). W przeciwieństwie do poprzedniej dużej aktualizacji – Atlas of Worlds – skupiającej się głównie na rozszerzeniu późnego etapu gry, nowy dodatek ma wprowadzić szereg nowości także na wcześniejszych poziomach rozgrywki.

Ważną rolę odegrają starcia z bóstwami. - Zapowiedziano Path of Exile: The Fall of Oriath – największy dodatek do darmowego hack'n'slasha - wiadomość - 2017-02-15
Ważną rolę odegrają starcia z bóstwami.

Rozszerzenie The Fall of Oriath powinno ukazać się na przełomie czerwca i lipca tego roku. Pod koniec kwietnia ruszą testy wersji beta. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się bardziej szczegółowych informacji i dodatkowych materiałów.

Jednocześnie zapraszamy do śledzenia wątku poświęconego zmianom w grze Path of Exile na forum dyskusyjnym. Możecie tam znaleźć opinie i komentarze naszej Społeczności, w tym doświadczonych graczy orientujących się w szczegółach produkcji.