Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4PS3X360XONE
Okładka Pro Evolution Soccer 2015 (PC)

Pro Evolution Soccer 2015

Kolejna z dorocznych edycji popularnej serii sportowej, stanowiącej od lat główną alternatywę dla gier piłkarskich studia EA Sports. Za powstaniem wszystkich części gry stoi japoński gigant medialny, firma Konami.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Pro Evolution Soccer 2015 (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

13lis2014

PS4 XONE X360 PC PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 2015 to kolejna odsłona piłkarskiej serii autorstwa firmy Konami. Jest to także pierwsza część dedykowana konsolom ósmej generacji. Tytuł został stworzony w oparciu o technologię Fox Engine i umożliwia rozgrywki w trybach single i multiplayer.

Edycja ta wprowadza szereg innowacji, dzięki dostępności gry na PlayStation 4 i Xboksie One. Twórcy w końcu mogli wykorzystać pełnię możliwości swojego silnika, oferując szereg zmian i usprawnień. Przede wszystkim znacznie ulepszono sztuczną inteligencję sportowców. Przeciwnicy lepiej reagują na zaistniałą sytuację i uczą się naszych zagrywek, a kompani z drużyny starają się wspomagać nas w działaniach i dostosowywać do strategii, nawet będąc na drugim końcu boiska. Dzięki temu jeszcze bardziej przypominają oni swoich rzeczywistych odpowiedników. Na wrażenia płynące z rozgrywki wpływa także klimat panujący na wirtualnym stadionie, tworzony przez zachowania kibiców, którzy także doczekali się kilku ulepszeń. Reakcje tłumu są teraz kompleksowe i widowiskowe.

Nie zabrakło również szeregu poprawek mechaniki rozgrywki. W PES 2015 znajdziemy zupełnie nowy system oddawania strzałów, jak również ulepszony mechanizm wykonywania podań prostopadłych, finalizujących atak. Twórcy ulepszyli także grę bramkarzy, jak również poczynili wiele poprawek w kwestii zachowania zawodników podczas pojedynków z innymi graczami oraz sprintu.

Kolejną nowością jest myClub - znaczne rozszerzenie znanego już systemu Master League Online, upodabniającego go do trybu FIFA Ultimate Team. Opcja ta pozwala na zakup nowych menedżerów oraz piłkarzy za zdobyte podczas zabawy (lub w ramach mikrotransakcji) punkty GP. Ulubionych piłkarzy kupuje się, wybierając ich nazwisko z listy, a następnie wykorzystuje w rozgrywkach single i multiplayer. Oprócz tego nie zabrakło również cotygodniowych aktualizacji składów oraz transferów w wybranych piłkarskich ligach świata (włoska, brazylijska, francuska, hiszpańska, angielska). Regularnym zmianom ulegają również statystyki poszczególnych piłkarzy, w zależności od ich osiągnięć na murawie.

Deweloperzy wprowadzili również zmiany w oprawie graficznej. Twórcy zatroszczyli się m.in. o nowy system oświetlenia oraz rozbudowany silnik fizyczny. Piłkarze wyglądają zdecydowanie lepiej, niż w odsłonie z 2013 roku, a ich ruchy są płynne i realistyczne, dokładnie odpowiadając sytuacji, w jakiej znajduje się zawodnik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 2112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 1294 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2015

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pro Evolution Soccer 2015

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.10 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 7950 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2015 - FIFA znów ma rywala, ale na next-genach
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2015 - FIFA znów ma rywala, ale na next-genach

Recenzja 18 listopada 2014, 11:47

Osobny akapit z pewnością należy się mocno odświeżonemu systemowi strzałów, dzięki któremu naprawdę czuć, z jakiego typu uderzenia korzystamy. Mocne uderzenia to prawdziwe plasowane „petardy”, które wyglądają efektownie zwłaszcza podczas prób z dalszego dystansu, z kolei podkręcone strzały leniwie, acz bardzo precyzyjnie wkręcają się w boczne sektory bramki, zmuszając golkiperów do wykonania bardzo popularnego w rodzimej lidze „Pawełka”. Na celność i moc strzału wpływają również takie czynniki, jak rykoszety czy warunki atmosferyczne, warto więc zwracać uwagę na przygotowanie do pozycji strzeleckiej i pamiętać, że próby strzałów z każdej pozycji dają wymierny skutek tylko w statystykach.

PS4
XONE
X360
PC
PS3