Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4PS3X360XONE
Okładka Pro Evolution Soccer 2015 (PC)

Pro Evolution Soccer 2015

Kolejna z dorocznych edycji popularnej serii sportowej, stanowiącej od lat główną alternatywę dla gier piłkarskich studia EA Sports. Za powstaniem wszystkich części gry stoi japoński gigant medialny, firma Konami.

Sportowe | piłka nożna | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Pro Evolution Soccer 2015 (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

13lis2014

PS4 XONE X360 PC PS3

Pro Evolution Soccer 2015 to kolejna odsłona piłkarskiej serii autorstwa firmy Konami. Jest to także pierwsza część dedykowana konsolom ósmej generacji. Tytuł został stworzony w oparciu o technologię Fox Engine i umożliwia rozgrywki w trybach single i multiplayer.

Edycja ta wprowadza szereg innowacji, dzięki dostępności gry na PlayStation 4 i Xboksie One. Twórcy w końcu mogli wykorzystać pełnię możliwości swojego silnika, oferując szereg zmian i usprawnień. Przede wszystkim znacznie ulepszono sztuczną inteligencję sportowców. Przeciwnicy lepiej reagują na zaistniałą sytuację i uczą się naszych zagrywek, a kompani z drużyny starają się wspomagać nas w działaniach i dostosowywać do strategii, nawet będąc na drugim końcu boiska. Dzięki temu jeszcze bardziej przypominają oni swoich rzeczywistych odpowiedników. Na wrażenia płynące z rozgrywki wpływa także klimat panujący na wirtualnym stadionie, tworzony przez zachowania kibiców, którzy także doczekali się kilku ulepszeń. Reakcje tłumu są teraz kompleksowe i widowiskowe.

Nie zabrakło również szeregu poprawek mechaniki rozgrywki. W PES 2015 znajdziemy zupełnie nowy system oddawania strzałów, jak również ulepszony mechanizm wykonywania podań prostopadłych, finalizujących atak. Twórcy ulepszyli także grę bramkarzy, jak również poczynili wiele poprawek w kwestii zachowania zawodników podczas pojedynków z innymi graczami oraz sprintu.

Kolejną nowością jest myClub - znaczne rozszerzenie znanego już systemu Master League Online, upodabniającego go do trybu FIFA Ultimate Team. Opcja ta pozwala na zakup nowych menedżerów oraz piłkarzy za zdobyte podczas zabawy (lub w ramach mikrotransakcji) punkty GP. Ulubionych piłkarzy kupuje się, wybierając ich nazwisko z listy, a następnie wykorzystuje w rozgrywkach single i multiplayer. Oprócz tego nie zabrakło również cotygodniowych aktualizacji składów oraz transferów w wybranych piłkarskich ligach świata (włoska, brazylijska, francuska, hiszpańska, angielska). Regularnym zmianom ulegają również statystyki poszczególnych piłkarzy, w zależności od ich osiągnięć na murawie.

Deweloperzy wprowadzili również zmiany w oprawie graficznej. Twórcy zatroszczyli się m.in. o nowy system oświetlenia oraz rozbudowany silnik fizyczny. Piłkarze wyglądają zdecydowanie lepiej, niż w odsłonie z 2013 roku, a ich ruchy są płynne i realistyczne, dokładnie odpowiadając sytuacji, w jakiej znajduje się zawodnik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 2088 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 1294 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2015

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pro Evolution Soccer 2015

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3.10 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce 7950 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)

Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2015 - FIFA znów ma rywala, ale na next-genach
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2015 - FIFA znów ma rywala, ale na next-genach

Recenzja 18 listopada 2014, 11:47

Osobny akapit z pewnością należy się mocno odświeżonemu systemowi strzałów, dzięki któremu naprawdę czuć, z jakiego typu uderzenia korzystamy. Mocne uderzenia to prawdziwe plasowane „petardy”, które wyglądają efektownie zwłaszcza podczas prób z dalszego dystansu, z kolei podkręcone strzały leniwie, acz bardzo precyzyjnie wkręcają się w boczne sektory bramki, zmuszając golkiperów do wykonania bardzo popularnego w rodzimej lidze „Pawełka”. Na celność i moc strzału wpływają również takie czynniki, jak rykoszety czy warunki atmosferyczne, warto więc zwracać uwagę na przygotowanie do pozycji strzeleckiej i pamiętać, że próby strzałów z każdej pozycji dają wymierny skutek tylko w statystykach.

PS4
XONE
X360
PC
PS3