Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 12:04

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2015 zadebiutowało na rynku; next-genowa wersja daje radę

Dziś odbyła się światowa, w tym i polska premiera gry Pro Evolution Soccer 2015. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny w mediach, ale dotyczą one tylko wersji na najnowsze konsole. PC-towe wydanie niestety nie spełniło pokładanych w nim nadziei.

Miłośnicy sportowej serii Pro Evolution Soccer firmy Konami dziś obchodzą swoje święto, gdyż na rynku debiutuje tegoroczna, w założeniach rewolucyjna odsłona. Pro Evolution Soccer 2015 dostępne jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych w angielskiej wersji językowej. Od kilku dni w Internecie publikowane są recenzje, z których wynika, że mamy do czynienia z najlepszą częścią od dobrych kilku lat. Problem w tym, że wysokie noty z którymi zapoznacie się poniżej, dotyczą wersji na konsolę PlayStation 4. Z opublikowanego przez nas tekstu, stworzonego na podstawie PC-towego wydania, wynika, że edycja ta jest zwyczajnie gorsza od „next-genowej” wersji.

„Pro Evolution Soccer 2015 w wersji na PC niestety zawodzi. Komputery potraktowano w tym roku po macoszemu, implementując praktycznie tylko niektóre nowości i mechanizmy w rozgrywce, które na dodatek nie zawsze działają tak, jak powinny. Pod względami technicznymi nowy PES niestety odstaje od konkurencji” – stwierdził ElMundo w swojej recenzji.

Pro Evolution Soccer 2015 zadebiutowało na rynku; next-genowa wersja daje radę - ilustracja #2

Trzeba jednak przyznać, że na najnowszych konsolach tytuł prezentuje się znakomicie i wypada równie dobrze, jak nie lepiej niż konkurencyjna gra FIFA 15. Recenzenci wśród zalet wymieniają m.in. świetną i satysfakcjonującą rozgrywkę, znacznie usprawnioną animację zawodników oraz ich wygląd czy też znakomite sterowanie. Produkcji obrywa się w zasadzie tylko za brak licencji i średniej jakości oprawę dźwiękową (w tym i komentarz). Jednak tytuł zdecydowanie wart jest zachodu, przynajmniej w wersji na PS4 / XOne.

Wybrane oceny Pro Evolution Soccer 2015:

Najnowsza odsłona serii Pro Evolution Soccer jest pierwszą wydaną na konsolach PlayStation 4 I Xbox One. Obie wersje mogą pochwalić się szeregiem ulepszeń – począwszy od znacznie lepszej oprawy graficznej, fizyki, aż po sztuczną inteligencję. Pojawił się również tryb myClub, czyli ulepszony system Master League Online oraz szereg innych, mniejszych nowinek.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.