Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 12:04

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2015 zadebiutowało na rynku; next-genowa wersja daje radę

Dziś odbyła się światowa, w tym i polska premiera gry Pro Evolution Soccer 2015. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny w mediach, ale dotyczą one tylko wersji na najnowsze konsole. PC-towe wydanie niestety nie spełniło pokładanych w nim nadziei.

Miłośnicy sportowej serii Pro Evolution Soccer firmy Konami dziś obchodzą swoje święto, gdyż na rynku debiutuje tegoroczna, w założeniach rewolucyjna odsłona. Pro Evolution Soccer 2015 dostępne jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych w angielskiej wersji językowej. Od kilku dni w Internecie publikowane są recenzje, z których wynika, że mamy do czynienia z najlepszą częścią od dobrych kilku lat. Problem w tym, że wysokie noty z którymi zapoznacie się poniżej, dotyczą wersji na konsolę PlayStation 4. Z opublikowanego przez nas tekstu, stworzonego na podstawie PC-towego wydania, wynika, że edycja ta jest zwyczajnie gorsza od „next-genowej” wersji.

„Pro Evolution Soccer 2015 w wersji na PC niestety zawodzi. Komputery potraktowano w tym roku po macoszemu, implementując praktycznie tylko niektóre nowości i mechanizmy w rozgrywce, które na dodatek nie zawsze działają tak, jak powinny. Pod względami technicznymi nowy PES niestety odstaje od konkurencji” – stwierdził ElMundo w swojej recenzji.

Pro Evolution Soccer 2015 zadebiutowało na rynku; next-genowa wersja daje radę - ilustracja #2

Trzeba jednak przyznać, że na najnowszych konsolach tytuł prezentuje się znakomicie i wypada równie dobrze, jak nie lepiej niż konkurencyjna gra FIFA 15. Recenzenci wśród zalet wymieniają m.in. świetną i satysfakcjonującą rozgrywkę, znacznie usprawnioną animację zawodników oraz ich wygląd czy też znakomite sterowanie. Produkcji obrywa się w zasadzie tylko za brak licencji i średniej jakości oprawę dźwiękową (w tym i komentarz). Jednak tytuł zdecydowanie wart jest zachodu, przynajmniej w wersji na PS4 / XOne.

Wybrane oceny Pro Evolution Soccer 2015:

Najnowsza odsłona serii Pro Evolution Soccer jest pierwszą wydaną na konsolach PlayStation 4 I Xbox One. Obie wersje mogą pochwalić się szeregiem ulepszeń – począwszy od znacznie lepszej oprawy graficznej, fizyki, aż po sztuczną inteligencję. Pojawił się również tryb myClub, czyli ulepszony system Master League Online oraz szereg innych, mniejszych nowinek.

Ostatnia aktualizacja: 2014-11-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach