Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 13:54

Pro Evolution Soccer wraca do formy - pierwsze oceny PES 2015

Pro Evolution Soccer 2015, kolejna część piłkarskiego cyklu od firmy Konami, zadebiutuje 13 listopada, jednak już znamy pierwsze oceny z zagranicznych serwisów. Po średnio przyjętej zeszłorocznej odsłonie PES - w wersji na PlayStation 4 i Xbox One - znowu zbiera doskonałe noty.

Od pewnego czasu seria Pro Evolution Soccer przegrywała w starciu z cyklem FIFA od EA Sports. Tegoroczna edycja, która trafi na półki sklepowe już 13 listopada, daje jednak nadzieję na zmiany. Dzieło Konami w wersji na konsole ósmej generacji (Xbox One oraz PlayStation 4) zostało wysoko ocenione przez zagraniczne portale internetowe, zaś średnia not w serwisie Metacritic wynosi obecnie 84/100 – o dwa oczka wyżej niż FIFA 15.

Ostatnimi czasy z trwającej od wielu lat walki między serią Pro Evolution Soccer a FIFA obronną ręką wychodziła ta druga. - Pro Evolution Soccer na konsole zbiera doskonałe oceny - wiadomość - 2014-11-11
Ostatnimi czasy z trwającej od wielu lat walki między serią Pro Evolution Soccer a FIFA obronną ręką wychodziła ta druga.

Recenzenci szczególnie wychwalają grywalność konsolowego Pro Evolution Soccer 2015. Nick Akerman z Eurogamer.net, wystawiwszy ocenę 9/10, napisał nawet: „PES 2015 daje większą satysfakcję przy porażce, niż FIFA 15 przy zwycięstwie”. Wtórują mu inni recenzenci. Na GamesRadar.com czytamy: „Tryby oraz strona wizualna nadal potrzebują trochę pracy, ale Konami wreszcie zapewniło nam świetną rozrywkę. Na boisku Pro Evolution Soccer 2015 wyraźnie góruje nad produkcją EA Sports”. Nieco mniej optymistycznie do produkcji Japończyków podeszli redaktorzy VideoGamer.com, pisząc: „Gra potrafi wyglądać naprawdę świetnie, ale jeszcze nie jest to dzieło kompletne i nadal wypada słabiej niż FIFA. To świetnie, że PES znów oferuje poważną konkurencję dla „Elektroników”, ale w tej edycji jeszcze ich nie prześcignie” i wystawiając notę 8/10. Taką samą ocenę dał tytułowi Konami portal GameReactor.eu – twierdząc jednak, że to właśnie konsolowa wersja Pro Evolution Soccer 2015 jest najlepszą piłkarską propozycją dla graczy w tym roku. Niestety, tego samego nie da się chyba powiedzieć o wydaniu na PC – o niezbyt przyjemnych wrażeniach ElMundo możecie przeczytać w naszej recenzji.

Wybrane oceny zagranicznych mediów (na podstawie wersji na PlayStation 4):

  1. Eurogamer – 9/10
  2. PlayStation Universe – 9/10
  3. GamesRadar – 4.5/5
  4. GameSpot – 8/10
  5. GameReactor – 8/10
  6. VideoGamer – 8/10
Czy tegoroczna edycja PES-a rozpocznie powrót serii do świetności? - Pro Evolution Soccer na konsole zbiera doskonałe oceny - wiadomość - 2014-11-11
Czy tegoroczna edycja PES-a rozpocznie powrót serii do świetności?

Opinie graczy przyjdzie nam poznać po premierze, która nastąpi za dwa dni. Jednak fakt, że Japończycy po przeciętnej zeszłorocznej odsłonie cyklu znów rzucili rękawicę EA Sports bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Konkurencja to ostatecznie motor postępu, a fani obu serii mogą na niej tylko zyskać.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Pro Evolution Soccer
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Konami
  3. Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2015 – pecet na spalonym