Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 12:47

autor: Góral

Dragon Age: Inkwizycja - pojawiły się recenzje; BioWare stworzyło świetną grę cRPG

Na kilka dni przed premierą gry Dragon Age: Inkwizycja w Internecie pojawiły się recenzje produkcji studia BioWare. Wynika z nich, że deweloperzy stworzyli kawał porządnego kodu dla fanów gatunku cRPG.

Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, X360, PS3
  • Polska data premiery: 20 listopada 2014 roku

Do premiery wyczekiwanej gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja (Dragon Age: Inquisition) pozostało jeszcze kilka dni (tytuł ukaże się w Polsce 20 listopada na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC), ale w Internecie pojawiły się recenzje produkcji studia BioWare. Jak wypada najnowsza odsłona serii? Dobrze to zbyt mało powiedziane. Oceny poszczególnych mediów sugerują, że mamy do czynienia ze znakomitym tytułem, w którym zagrało właściwie wszystko. Produkcja oferuje wciągającą linię fabularną (aczkolwiek niektórzy twierdzą, że główny wątek nieco szwankuje), bardzo dobrą oprawę graficzną, długi czas rozgrywki (redaktor Destructoida zauważył, że po ponad 100 godzinach dalej ma co robić), świetnie zaprojektowany, ładny i duży świat, mnóstwo zawartości oraz porządnie zrealizowany system walki. Krótko pisząc, wydaje się, że po kontrowersyjnej „dwójce” fani otrzymali tytuł godny części pierwszej.

Dragon Age: Inkwizycja - pojawiły się recenzje; BioWare stworzyło świetną grę cRPG - ilustracja #1

Wybrane oceny światowych mediów:

Dragon Age: Inkwizycja - pojawiły się recenzje; BioWare stworzyło świetną grę cRPG - ilustracja #3Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona słynnej serii gier cRPG od studia BioWare. Akcja produkcji rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach przedstawionych w Dragon Age: Początek. W Thedas dochodzi do rozdarcia granicy pomiędzy światem śmiertelników, a wymiarem zamieszkiwanym przez demony, doprowadzając tym samym do inwazji. Gracze wcielają się w przywódcę Inkwizycji, której zadaniem jest powstrzymanie zagrożenia.