Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2015, 14:55

autor: Luc

The Hunter ma 5 milionów zarejestrowanych użytkowników

The Hunter, jedna z nielicznych produkcji skupiających się na niełatwej sztuce myśliwskiej, przekroczyła właśnie imponujący próg pięciu milionów zarejestrowanych graczy. Sieciowy symulator łowów największy skok popularności zanotował w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zwierzyna sama się nie upoluje, pora sięgnąć po niezawodny łuk. - The Hunter – darmowa gra twórców Just Cause ma 5 milionów zarejestrowanych użytkownikó - wiadomość - 2015-02-28
Zwierzyna sama się nie upoluje, pora sięgnąć po niezawodny łuk.

Studio Avalanche większość kojarzy przede wszystkim z serii Just Cause, ale to nie jedyny projekt, który powstał przy udziale szwedzko-amerykańskiego zespołu. Wydane w roku 2009 The Hunter (często występujące także pod stylizowanym zapisem theHunter) to sieciowa gra myśliwska, oparta o model free-to-play, w której za możliwość polowania na poszczególne gatunki musimy zapłacić prawdziwą gotówką. Według ujawnionych przez twórców danych, liczba zarejestrowanych, wirtualnych myśliwych właśnie przekroczyła pięć milionów osób, co czyni ją obecnie najpopularniejszą produkcją tego typu. Deweloperzy podzielili się także kilkoma innymi, równie imponującymi statystykami:

  • Gracze tropiąc zwierzynę przeszli łącznie 72 miliony kilometrów
  • Łączny czas gry wszystkich zarejestrowanych przekracza 2500 lat
  • Wirtualni myśliwi spudłowali łącznie 50 milionów razy
  • Liczba celnych strzałów oscyluje w granicach 63 milionów
  • Podczas wędrówek odszukano 240 tysięcy grzybów, 1824 złotych jajek i … 54 miliony pozostałości zwierzęcych odchodów

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli studia Avalanche oraz Expansive Worlds, gra będzie w przyszłości nieustannie rozwijana, a to oznacza kolejne tereny łowieckie oraz nowe gatunki do wytropienia. Innymi projektami, które obecnie znajdują się na warsztacie twórców jest Just Cause 3 oraz The Hunter: Primal – samodzielne rozszerzenie dla symulatora myślistwa, w którym zamiast polowania na tradycyjną zwierzynę, próbujemy ustrzelić dinozaury.