Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2015, 16:00

autor: Luc

Sony przypadkowo kasuje listę zwycięzców konkursu z okazji 20-lecia PlayStation

Obchody dwudziestolecia PlayStation wciąż trwają, nie wszyscy zwolennicy marki będą je jednak miło wspominać. Konkurs, w którym główną nagrodą były mocno limitowane wersje najnowszej konsoli został już rozstrzygnięty, Sony przyznało jednak, że listę zwycięzców omyłkowo usunięto.

PlayStation 4 w rocznicowym wydaniu to nie lada gratka dla fanów marki. - Sony przypadkowo kasuje listę zwycięzców konkursu z okazji 20-lecia PlayStation - wiadomość - 2015-02-28
PlayStation 4 w rocznicowym wydaniu to nie lada gratka dla fanów marki.

PlayStation towarzyszy nam od dwóch dekad i choć pierwszy sprzęt z tej linii nie we wszystkim był idealny, stanowił swoisty przełom w historii elektronicznej rozrywki. Aby uczcić ten okrągły jubileusz zdecydowano się wydać na tę okazję 12 300 limitowanych egzemplarzy PlayStation 4, stylizowanych na pierwszą konsolę od Sony. Niezwykle rzadki sprzęt szybko osiągnął zawrotne ceny – niektóre ze sztuk sprzedawano prywatnie nawet za 20 000 dolarów, ale zdobyć można je było także poprzez uczestnictwo w specjalnych konkursach. Jeden z nich zorganizowało także samo Sony – przeprowadzona na terenie Japonii akcja promocyjna miała wyłonić grono 123 szczęśliwców, którzy otrzymają ekskluzywne wydanie konsoli. Wielki finał nie poszedł jednak zgodnie z planem.

Rodzina sprzętu od PlayStation regularnie się powiększa. - Sony przypadkowo kasuje listę zwycięzców konkursu z okazji 20-lecia PlayStation - wiadomość - 2015-02-28
Rodzina sprzętu od PlayStation regularnie się powiększa.

Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczyło w grudniu lub styczniu kupić na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita bądź PlayStation TV, a następnie aktywować kod, który znajdował się na dołączanym do zestawu kalendarzu. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców, zanim jednak nagrody zostały do nich wysłane, utracono listę z ich danymi i cały konkurs trzeba powtórzyć. Wszyscy, którzy nadal posiadają swój kod i chcą mieć szansę na zdobycie rzadkiego wydania konsoli, muszą raz jeszcze go aktywować. Osoby, które wyrzuciły przypisany im „bilet”, wciąż mogą ponownie wziąć udział w losowaniu, jednak wymaga to podania numeru seryjnego sprzętu.

Tego, w jaki sposób doszło do utraty kluczowych informacji niestety nie ujawniono, ale szefostwo japońskiego oddziału Sony wystosowało oficjalne przeprosiny do wszystkich dotkniętych powyższą sytuacją.