Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2015, 09:47

autor: Tyon

Wiedźmin 3: Dziki Gon – gameplay z wersji na Xboksa One

Studio CD Projekt RED opublikowało najnowszy zapis rozgrywki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym razem zobaczyć możemy, jak produkcja prezentuje się na konsoli Xbox One. Poznaliśmy jednocześnie rozdzielczość, w jakiej tytuł będzie wyświetlany. Jest to 900p z opcją dynamicznego skalowania do 1080p.

Czas do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon liczyć możemy w dniach. Nie dziwi więc fakt, że CD Projekt RED, chcąc nadać swojej produkcji większy rozgłos, ujawnia kolejne informacje oraz gameplaye z najnowszej odsłony przygód Geralta. Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia otrzymaliśmy wiadomości na temat liczby zamówień przedpremierowych, konfliktu warszawskiej firmy ze sklepem Green Man Gaming oraz ujrzeliśmy gameplay z wersji na PlayStation 4. Dziś przedstawiamy wam pierwszy oficjalny zapis z rozgrywki na konsoli Xbox One. Filmik trwa niecałe 6 minut i pozbawiony jest komentarza twórców. Na nagraniu widzimy Geralta walczącego z kolejnymi grupami wrogów – wilkami, utopcami oraz bandytami. W zaprezentowanej rozgrywce zaobserwować możemy również zdobycie jednego achievementu, nawigację po menu ekwipunku oraz podstawowe sterowanie wyświetlane w prawym, dolnym rogu ekranu. Film pozbawiony jest jakichkolwiek spoilerów fabularnych, możecie więc spokojnie go obejrzeć, nie psując sobie jednocześnie przyszłej zabawy.

Wraz z opublikowaniem gameplayu na konsolę XONE, poznaliśmy ostateczną rozdzielczość w jakiej produkcja będzie wyświetlana na urządzeniu firmy Microsoft. Niestety, twórcom nie udało się osiągnąć pełnej jakości Full HD. Gra będzie działać w natywnej rozdzielczości 900p. Informacją na pocieszenie jest natomiast to, że deweloperzy przygotowali specjalny system dynamicznego skalowania, który podniesie rozdzielczość w przypadku niektórych scen do 1080p. Jak widać, jest to rozwiązanie kompromisowe, pozwalające osiągnąć możliwie najlepszą jakość obrazu bez znaczących spadków w liczbie wyświetlanych klatek na sekundę. Warto przypomnieć, że Wiedźmin na konsoli PlayStation 4 działać będzie w stałym 1080p, jest to więc kolejna porażka Microsoftu na tym polu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny będzie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One od 19 maja 2015 roku.