Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 15:40

EVE Online - gracz zebrał łup warty ponad 235 tysięcy złotych

Ze względu na ostatnie zmiany w EVE Online, wielu graczy łączy się w małe grupy i plądruje opuszczone Cytadele. Jeden z nich, znany pod nickiem Sulley, odkrył w tego typu stacji łup warty fortunę.

EVE Online - gracz zebrał łup warty ponad 235 tysięcy złotych - ilustracja #1
Cytadele nie są już tak bezpiecznym miejscem jak kiedyś.

W EVE Online zmiany często odwracały rozgrywkę o 180 stopni. Wprowadzona w połowie maja aktualizacja Forsaken Fortress zmodyfikowała system działania Cytadel - stacji kosmicznych, w których przechowywane są statki czy zasoby graczy. Te swoiste bazy były bardzo odporne i dysponowały systemem Asset Safety. Wspomniana funkcja pozwalała na transport przedmiotów w bezpieczne miejsce, gdyby zrobiło się gorąco. Wraz z wprowadzeniem update’u, konstrukcje nieaktywnych graczy stały się znacznie bardziej podatne na ataki, gdyż Asset Safety nie działa już automatycznie.

Wielu graczy dostrzegło w tym szasnę na szybkie wzbogacenie się. Jednym z nich jest bohater tej wiadomości, znany pod nickiem Sulley. Przemierzając obszary mapy, odnotowywał, które z Cytadel mogą być potencjalnie łatwym celem, i po zebraniu dostatecznej ilości informacji, wybrał około 18 konstrukcji. Praca włożona w rekonesans opłaciła się, bo Sulley zdobył największy łup w historii EVE Online. Jak mówi sam zainteresowany:

Spędziłem około tygodnia na szukaniu Cytadel, które wyglądały na opuszczone, gdy pojawiła się aktualizacja [...] Przyglądałem się informacjom o korporacjach takim jak należące do nich postacie, historie kontraktów, ostatnie zdarzenia takie jak zabójstwa i śmierci. Oznaczyłem dzięki temu około 18 struktur, które uznałem za bardzo interesujące.

Gracz zebrał kilku znajomych i wybrał się na podbój wybranych Cytadel. Po dotarciu do Cytadeli Raitaru Engineering Complex, ataku, a następnie przeszukaniu jej, Sulley nie mógł kryć zdziwienia. Konstrukcja, która wydawała się uboga, skrywała w sobie ogrom bezcennych przedmiotów. Wśród zasobów znalazły się fanty, których zdobycie w inny sposób było już niemożliwe. Finalnie wartość całego łupu zgromadzonego z Cytadeli wynosi około 4 biliony ISK. Jeśli przeliczymy to na prawdziwą walutę, otrzymamy wynik w okolicach 60 tysięcy dolarów, czyli ponad 235 tysięcy złotych. Konwersja z waluty wirtualnej na realną polega na przeliczeniu ceny za abonament.

EVE Online - gracz zebrał łup warty ponad 235 tysięcy złotych - ilustracja #2
Atak ekipy Sulleya na Cytadelę (fot. PC Gamer)

Mimo swojego sukcesu szabrowniczego Sulley nie jest do końca przekonany co do nowego systemu wprowadzonego przez twórców gry. Jak mówi w rozmowie z PC Gamerem:

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony, redystrybucja starych zasobów dla aktywnych graczy pozwala im bardziej zaangażować się i cieszyć z rozgrywki, tak jak mi i moim znajomym. Ale faktem jest, że jedna grupa graczy właśnie straciła ogromną część swojego bogactwa, jeśli nie całe.

W sieci pojawiły się dyskusje na temat ostatnich zmian i ich skutków. Sporo graczy jest niezadowolonych z nowego systemu wprowadzonego przez CCP Games. Łatwiejszy sposób na wzbogacenie się to jedna strona medalu. Z drugiej strony jednak przy wprowadzeniu Cytadel były one określane jako potężna, trudna do sforsowania baza. Teraz natomiast gracze, którzy nie mogą być aktywni w grze, tracą swój wirtualny dobytek. A co uważacie o tym Wy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.