Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 15:35

autor: AlexB

Microsoft rezygnuje z kodów do gier sprzedawanych w zestawach Xbox

Microsoft wprowadził zmiany dotyczące aktywacji cyfrowych wersji gier dodawanych w zestawie do konsol. Nie będą one obecne w formie kodu do wykorzystania, lecz automatycznie zostaną przypisane do profilu, na który po raz pierwszy zalogujemy się na nowo zakupionym urządzeniu.

Gry dodawane w zestawach do konsol, mające za zadanie zachęcić potencjalnych graczy i stanowić zaczątek ich przyszłej kolekcji, nie są niczym nowym. Zazwyczaj występowały one jednak albo w formie fizycznej na płycie lub kartridżu, albo cyfrowej jako kod do wykorzystania. Obie te rzeczy można było odsprzedać. Najwyraźniej jednak pracownicy Microsoftu doszli do wniosku, że zależy im, by klienci kupowali ich konsole w zestawie z grą, która faktycznie ich interesuje. Dlatego też wprowadzili Digital Direct. Oto jak brzmi oficjalny opis tej funkcji:

Dzięki Digital Direct kody nie są wymagane. Wszystkie treści cyfrowe, w tym gry, subskrypcje i treści ekskluzywne, zostaną odebrane poprzez konto Microsoft i dostarczone bezpośrednio na konsolę Xbox podczas instalacji.

Microsoft rezygnuje z kodów do gier sprzedawanych w zestawach Xbox - ilustracja #1
Kupując konsolę Xbox w zestawie z grą, nie otrzymamy już osobnego kodu do wykorzystania.

W konsekwencji oznacza to, że wszystkie gry i inne bonusy wchodzące w skład danego zestawu są przypisywane do konsoli Xbox również będącej jego częścią. Można je powiązać z dowolnym jednym (i tylko jednym) kontem, które się na niej zaloguje. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziecie w tym miejscu. Warto zaznaczyć, że moment aktywacji gry bądź bonusu zależy od użytkownika.

Co istotne, Digital Direct jest również obecne na PC (Windows 10). Funkcja ta działa w przypadku komputerów podobnie jak w przypadku Xboksów, czyli jeśli kupimy sprzęt w zestawie z grą bądź subskrypcją Xbox Game Pass, wówczas będziemy mogli przypisać je do swojego konta poprzez opcję „Dołączone do tego urządzenia”, do której możemy dostać się, rozwijając menu „Zobacz więcej” znajdujące się na ekranie „Moja biblioteka” w Microsoft Store.

Z funkcji Digital Direct korzysta już chociażby specjalna edycja konsoli Xbox One X z Cyberpunkiem 2077. Informację na ten temat podał jeden z użytkowników Reddita.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach