Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 15:32

autor: Froozyy

Słabsi gracze masakrowani - Valorant ma problem bez gier rankingowych

Gracze Valoranta narzekają na niezoptymalizowany matchmaking, przez który słabsi gracze muszą mierzyć się z doświadczonymi. Taka rozgrywka jest frustrująca dla obu stron, a rozwiązanie problemu najpewniej nie pojawi się do czasu wyjścia gier rankingowych.

Słabsi gracze masakrowani - Valorant ma problem bez gier rankingowych - ilustracja #1
Gracze narzekają na matchmaking w Valorancie.

Na internetowym forum Reddit poświęconemu Valorantowi, czyli sieciowej strzelance studia Riot Games, pojawił się wątek, w którym jeden z graczy kryjący się pod nickiem xmCm narzeka na fatalny system tzw. matchmakingu (czyli dobierania graczy o podobnym poziomie) we wspomnianej produkcji. Autor wątku ma dość tego, że ciągle rozgrywa mecze, w których część graczy widocznie odstaje poziomem gry od innych. Często doświadczeni FPS-owi gracze cały czas muszą grać ze znacznie słabszymi, co jest problematyczne dla obu stron.

Jestem niemal pewny, że wielu z Was doświadczyło czegoś podobnego i nie jestem w tym odosobniony. W każdej grze, w każdej drużynie trafia się jeden lub dwóch graczy, którzy mają najwięcej zabójstw, ciągle trafiają headshoty i kończą mecz z wynikiem 30/10/5, gdzie cała reszta drużyny jest niszczona i kończy z wynikami na poziomie 5/17/1.[…]

Zmuszanie do zabijania wszystkich samemu, ponieważ sojusznicy grają w swojego pierwszego FPS-a w życiu, nie jest przyjemne. I najczęściej mierzysz się wtedy z jednym przeciwnikiem, który jest na podobnym jak ty poziomie, a cała reszta jego drużyny gra fatalnie…

Nie tylko granie przeciwko słabym graczom w ten sposób jest frustrujące, ponieważ musisz cały czas być super skupiony, ale wytwarza także złe nawyki.

Jego wypowiedź szybko spodobała się innym użytkownikom, którzy podzielają opinię o tym, że element ten nie działa do końca skutecznie.

To główny powód, dlaczego czekam na gry rankingowe (jako gracz z wynikami 7/13/4). – Bretastras.

Jako gracz bez doświadczenia w FPS-ach potwierdzam, że to bywa brutalne. – rscsmackdown.

Z perspektywy gracza, który ma 30 zabójstw w każdej grze, muszę powiedzieć, że to jest strasznie nudne i czuję, że odbije się to na mnie, gdy zmierzę się z lepszymi graczami w grach rankingowych. – babyrapper120.

I chociaż ciężko bronić niedziałającego matchmakingu w Valorancie, to znaczna część graczy po prostu czeka na pojawienie się rozgrywek rankingowych, które opisany problem powinny po części rozwiązać. Zaznaczmy, że były one już testowane podczas zamkniętej bety gry, aczkolwiek twórcy zdecydowali się, że po światowej premierze produkcji na jakiś czas się ich pozbędą, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Obecnie nie wiadomo, kiedy rankedy powrócą do Valoranta, aczkolwiek powinno się to stać już niebawem.

Valorant dostępny jest oficjalnie za darmo tylko dla użytkowników komputerów osobistych od 2 czerwca. Wraz z premierą do gry trafiła nowa postać, mapa oraz tryb gry. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że oszuści zbanowani podczas zamkniętych testów produkcji nadal nie mogą w nią zagrać.