Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2009, 11:47

autor: Elrond

System mikrotransakcji w DUST 514 i nowe informacje o grze

O DUST 514, najnowszym dziele twórców EVE Online, do tej pory wiedzieliśmy niewiele. Przedstawiciele Crowd Control Productions przysłowiowo trzymali „buzie na kłódkę” i skutecznie dozowali informacje na temat gry. Sytuacja ta uległa jednak zmianie – na imprezie fanowskiej odbywającej się w Reykjaviku, CCP po raz pierwszy zaprezentowało DUST 514 szerszej publiczności.

O DUST 514, najnowszym dziele twórców EVE Online, do tej pory wiedzieliśmy niewiele. Przedstawiciele Crowd Control Productions przysłowiowo trzymali „buzie na kłódkę” i skutecznie dozowali informacje na temat gry. Sytuacja ta uległa jednak zmianie – na imprezie fanowskiej odbywającej się w Reykjaviku, CCP po raz pierwszy zaprezentowało DUST 514 szerszej publiczności, zarówno graczom jak i redaktorom branżowym.

System mikrotransakcji w DUST 514 i nowe informacje o grze - ilustracja #1

Całkiem sporą zapowiedź gry znajdziecie na łamach serwisu eurogamer.net, my tymczasem postaramy się zaprezentować najważniejsze naszym zdaniem cechy rozgrywki. Zacznijmy od klas postaci – tych po prostu … nie uświadczymy. Jak powiedział Atli Mar Sveinsson, klasy takie jak medyk, inżynier czy żołnierz są domeną gier komputerowych. DUST 514 nie jest zwykłą grą, jest światem – jeśli chcesz być medykiem, zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt .” Po drugie, związek DUST 514 i EVE Online będzie wykraczać daleko poza jedynie dzielenie tego samego świata. Gracze obu produktów będą mogli ze sobą współpracować, a także współzależeć do tych samych korporacji czy sojuszów. Głównym narzędziem interakcji ma być usługa New Eden, o której bliżej wspominaliśmy wczoraj.

System mikrotransakcji w DUST 514 i nowe informacje o grze - ilustracja #2

Użytkownicy DUST 514 nie zostaną też rzuceni od razu na głęboką wodę – będą oni mogli co prawda być wynajmowani przez graczy EVE Online do konkretnych zadań, jednak początkowe kilka miesięcy gry zostanie potraktowane jako swego rodzaju trening, a zadania zlecane będą przez NPCów. Bitwy, które mają być „sercem” DUST 514, toczyć się będą na dynamicznych polach walk, wielkości ok. 5 x 5 km, jednakże w odróżnieniu od EVE Online, jedynie ograniczona liczba graczy będzie mogła jednocześnie wziąć w nich udział. Maksymalna liczba żołnierzy nie jest na razie ustalona, jednak z pewnością będzie to min. 64 graczy.

System mikrotransakcji w DUST 514 i nowe informacje o grze - ilustracja #3

Dochodzimy teraz do dość ważkiego tematu, a mianowicie pieniędzy – wszakże CCP nie jest organizacją charytatywną, a przykładowo utrzymanie serwerów nieco kosztuje. Otóż DUST 514 pozbawiony będzie opłat subskrypcyjnych, pojawi się w nim natomiast system mikrotransakcji. Na koniec niezbyt pocieszająca informacja – gra nadal nie ma wydawcy ani nawet przypuszczalnej daty pojawienia się na rynku. Co ciekawe, na pytanie o platformy docelowe, Atli Mar Sveinsson odpowiedział, iż na razie nie ustalono oficjalnie na jakich konsolach DUST 514 się ukaże.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DUST 514

DUST 514