Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2009, 13:33

autor: Elrond

Borderlands – taniej w preorderze, znamy prawdopodobne wymagania sprzętowe

Do europejskiej premiery Borderlands, najnowszego dzieła studia Gearbox Software, pozostało jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, ale już od jakiegoś czasu grę można zakupić w przedsprzedaży. Tym razem chętnych na sprawdzenie się w tym postapokaliptycznym shooterze kusi przykładowo Steam, gdzie Borderlands oferowana jest z 10% zniżką.

Do europejskiej premiery Borderlands, najnowszego dzieła studia Gearbox Software, pozostało jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, ale już od jakiegoś czasu grę można zakupić w przedsprzedaży. Tym razem chętnych na sprawdzenie się w tym postapokaliptycznym shooterze kusi przykładowo Steam, gdzie Borderlands oferowana jest z 10% zniżką. Niestety, nawet po takim rabacie z portfela musimy wysupłać 44,99 Euro (czyli ok. 191 zł po dzisiejszym kursie), a więc tanio nie jest. Miejmy nadzieję, że w naszym kraju, dystrybutor, czyli Cenega Poland, ustali cenę na bardziej przystępnym poziomie.

Oczywiście zanim zdecydujemy się kupić grę, należy zastanowić się czy da można w nią sensownie pograć na posiadanym sprzęcie. I tutaj z pomocą przychodzą nam przedstawiciele dewelopera, którzy podali wymagania systemowe Borderlands:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista
  • Procesor: 2.4 GHz lub jego odpowiednik
  • Pamięć: 1GB RAM (Windows Vista – rekomendowane 2GB )
  • Karta graficzna: 256MB RAM lub więcej (serie GeForce 9 / Radeon R8xx lub lepsze)
  • Miejsce na dysku: 8 GB lub więcej

Tak więc jeśli Wasz komputer spełnia powyższe wymagania, planeta Pandora stoi przed Wami otworem.

UAKTUALNIENIE: Jak się jednak okazuje, powyższe wymagania nie są oficjalnym stanowiskiem firmy Gearbox Software. Jest to przypuszczalna konfiguracja potrzebna do rozgrywki, podana w systemie Steam.