Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 sierpnia 2015, 18:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Borderlands doczeka się filmu od wytwórni Lionsgate

W serwisie Variety ujawniono, że Borderlands, jedna z najpopularniejszych serii gier wideo ostatnich lat, doczeka się adaptacji filmowej. Obecnie wiemy jedynie, że obraz powstanie w wytwórni Lionsgate, a producentami zostali Avi i Ari Arad.

Borderlands doczeka się filmu od wytwórni Lionsgate - ilustracja #1

Lionsgate oraz producenci Avi i Ari Arad (panowie maczali palce m.in. w takich hitach jak Iron Man, Spider Man, The Amazing Spider Man i X-Men) zamierzają wyprodukować film oparty na serii gier wideo Borderlands – ujawniono w serwisie Variety. Niestety obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat tego obrazu kinowego. Rob Friedman i Patrick Wachsberger z zarządu wytwórni stwierdzili jedynie, że film ma być utrzymany w szalonym klimacie znanym z gier, a Strauss Zelnick, szef koncernu Take-Two Interactive, dodał, że ta współpraca może zaowocować „śmiałym i prowokacyjnym obrazem, który zachwyci fanów Borderlands”. Na ten moment to wszystkie informacje jakimi dysponujemy.

Borderlands to seria pierwszoosobowych strzelanek, będąca obecnie jedną z najważniejszych marek w portfolio firmy 2K Games. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z dostępnych bohaterów, wykonujących rozmaite zadania w otwartym świecie planety Pandora (albo na jej księżycu). Pierwsza odsłona zadebiutowała w 2009 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. W kolejnych latach doczekaliśmy się Borderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-Sequel!. Za główne części serii odpowiada studio Gearbox Software, które pracuje obecnie nad Borderlands 3 oraz grą MOBA FPS Battleborn.