Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Borderlands: The Pre-Sequel! (PC)

Borderlands: The Pre-Sequel!

Trzecia odsłona serii Borderlands, stanowiąca pod względem fabularnym pomost pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Borderlands i Borderlands 2. Produkcją Borderlands: The Pre-Sequel! zajęło się studio 2K Australia przy współpracy z Gearbox Software.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter

Okładka Borderlands: The Pre-Sequel! (PC)

producent: 2K Australia

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

14paź2014

PC PS3 X360

Borderlands: The Pre-Sequel to kontynuacja popularnej serii postapokaliptycznych, pierwszoosobowych strzelanek, wzbogaconych elementami RPG. Za produkcję odpowiada studio 2K Australia, deweloper serii Bioshock, współpracujący z Gearbox Software, twórcami cyklu.

Borderlands: The Pre-Sequel rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z części pierwszej i drugiej. Tym razem gra przenosi nas na księżyc Pandory, planety na której działa się akcja poprzedniczek. Pracodawcą naszego bohatera jest Handsome Jack, antagonista z Borderlands 2, pracujący na znajdującej się w pobliżu stacji orbitalnej korporacji Hyperion. Wykonujący jego polecenia gracze obserwują powolną przemianę Jacka, a cała historia spaja wydarzenia z Borderlands i Borderlands 2.

W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych bohaterów. Są nimi Athena the Gladiator, znana z DLC The Secret Armory of General Knoxx, Wilhelm the Enforcer - jeden z bossów z Borderlands 2, Nisha The Lawbringer, opcjonalny boss z Borderlands 2 oraz Fragtrap, bojowa wersja robota-maskotki serii, czyli Claptrapa, którego spotykamy na początku drugiej części. Każda z dostępnych postaci ma inne umiejętności – przykładowo Athena pełni funkcję tanka i posługuje się tarczą kinetyczną.

Zważywszy na moment, w którym rozgrywa się historia, w grze znajduje się bardzo rozbudowany system broni, podobny do tego z Borderlands 2. Twórcy z 2K Australia skupili się też na wprowadzeniu nowych mechanik rozgrywki, takich jak wykorzystywanie faktu, że na księżycu jest niższa grawitacja niż na planecie Pandora. Co więcej, ze względu na zerową atmosferę, istotnym elementem stał się sam tlen, z którego należy strategicznie korzystać – np. przy wykonywaniu skoków na ogromną odległość. W grze znajdą się jednak także nowe rodzaje broni, zdolne na przykład zamrozić przeciwników.

Wizualnie Borderlands: The Pre-Sequel jest podobny do poprzednich części. Twórcy kontynuują oryginalny, komiksowy styl tej serii, ale ze względu na umieszczenie akcji na księżycu, zmianie uległy same widoki i otoczenie.

Jak zawsze w serii Borderlands istotnym elementem jest tryb kooperacji (do 4 osób), w którym gracze wcielają się w wybraną postać i razem pokonują wrogów, wykonując przy tym kolejne zadania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 779 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 271 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Borderlands: The Pre-Sequel!

Klasyfikacja PEGI Borderlands: The Pre-Sequel!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Borderlands: The Pre-Sequel!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry Borderlands: The Pre-Sequel! - Destiny na wesoło
Recenzja gry Borderlands: The Pre-Sequel! - Destiny na wesoło

Recenzja 13 października 2014, 14:00

Zwariowany humor (w jeszcze większych niż do tej pory ilościach) towarzyszy nam zresztą praktycznie przez całą rozgrywkę – począwszy od wspomnianych odzywek postaci, a na samych rodzajach misji kończąc. Te okazują się zresztą zaskakująco mocno zróżnicowane – większość wciąż polega na znalezieniu jakiegoś przedmiotu czy zabicia wskazanego przeciwnika, jednak obudowano je naprawdę interesującymi historyjkami. Kontynuując trend zapoczątkowany w „dwójce”, większość misji zlecają nam bardzo oryginalne postacie niezależne, zaś sami twórcy mocno przyłożyli się do tego, aby gracze nie czuli się znużeni podczas ich wykonywania. I tak przyjdzie nam wziąć udział w sesji fotograficznej, rozklejać plakaty, łapać sprzątające roboty, szukać piłek dla kosmicznego krykiecisty czy chociażby pomagać w budowie kosmicznej rakiety. Wszystko to okraszone mnóstwem przezabawnych dialogów oraz licznymi nawiązaniami do tak kultowych produkcji, jak Gwiezdne Wojny lub Family Guy.

PC
PS3
X360