Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 15:10

autor: Luc

Borderlands: The Handsome Collection zmierza na konsole nowej generacji

Odświeżone wersje dwóch ostatnich odsłon ciepło przyjętej serii kooperacyjnych strzelanek niedługo trafią na konsole nowej generacji. GearBox Software właśnie zapowiedziało pakiet Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel!, w którym znajdą się także wszystkie dodatki obu części.

W Borderlands: The Handsome Collection raz jeszcze przeżyjemy przygody ulubionych bohaterów. - Borderlands: The Handsome Collection zmierza na konsole nowej generacji - wiadomość - 2015-01-20
W Borderlands: The Handsome Collection raz jeszcze przeżyjemy przygody ulubionych bohaterów.

Na oficjalnym blogu GearBox Software pojawił się wpis zapowiadający premierę kolejnej odsłony serii Borderlands. Tym razem nie jest to jednak całkowicie nowy tytuł, lecz pakiet składający się z drugiej oraz trzeciej części. Borderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-Sequel! do tej pory dostępne były jedynie na komputerach stacjonarnych oraz konsolach siódmej generacji, za kilka tygodni trafią jednak również na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Osoby decydujące się na zakup otrzymają nie tylko podstawowe wersje obu gier, ale także wszystkie DLC dla wymienionych tytułów – także te, które jeszcze nie zostały wydane.

Oprócz ulepszonej oprawy graficznej, nowe wydanie ma oferować graczom poszerzony tryb kooperacyjny (do czterech osób na tym samym ekranie), a także możliwość przeniesienia zapisów postępu ze starszych, pojedynczo kupionych wersji. System tzw. cross-save’u funkcjonować ma dodatkowo jedynie w obrębie sprzętu tego samego producenta konsoli. Oznacza to, że możemy bezproblemowo kontynuować rozgrywkę na PlayStation 4 jeżeli wcześniej posiadaliśmy wydanie na PlayStation 3 lub PlayStation Vita, ale niemożliwe jest wykorzystanie zapisów z wersji na którąś z konsol Microsoftu.

Zawartość specjalnej edycji gry. - Borderlands: The Handsome Collection zmierza na konsole nowej generacji - wiadomość - 2015-01-20
Zawartość specjalnej edycji gry.

Jednocześnie ogłoszono, że Borderlands: The Handsome Collection zostanie wydany również w limitowanej edycji specjalnej. Oprócz podstawowej zawartości, pudełko ma zawierać także zdalnie sterowanego, miniaturowego Claptrapa. Zabawka będzie wypowiadała najbardziej znane kwestie kultowego bohatera, a do jego kontrolowania wykorzystamy specjalną aplikację na smartfony.

Datę premiery odświeżonego pakietu zapowiedziano na 24 marca 2015 roku. Cena zwykłej edycji to 59,99 dolarów, zaś wydanie specjalne to wydatek rzędu 399 dolarów. Kwot w euro wciąż nie podano, możemy jednak standardowo spodziewać się wartości o podobnej wysokości.