Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 12:44

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Star Citizen, Battlefield Hardline, Homeworld Remastered) 20/1/2015

Dziś piszemy m.in. o wzroście ceny gry Star Citizen, wczesnym dostępie do gry Battlefield Hardline w ramach EA Access oraz pokazie Homeworld Remastered na tegorocznym PAX South. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 21.1):

 1. Enforcer: Police Crime Action – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 43 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 26.1) – obniżka cen 110 tytułów, WWW

Star Citizen

Od 1 lutego 2015 roku ceny poszczególnych pakietów z grą Star Citizen wzrosną o wartość podatku VAT, o czym powiadomił fanów Chris Roberts na oficjalnej stronie produkcji. Powodem jest otwarcie europejskiego biura wydawniczego Roberts Space Industries International. Ukłonem w stronę graczy zamieszkujących Stary Kontynent ma być przywrócenie wybranych edycji specjalnych gry w tygodniu od 26 stycznia – będzie to dla nas ostatnia okazja, by zaopatrzyć się w Star Citizen po starych, korzystniejszych cenach.

Battlefield Hardline

Battlefield Hardline będzie dostępny w ramach usługi EA Access (źródło: Twitter)
Battlefield Hardline będzie dostępny w ramach usługi EA Access (źródło: Twitter)

Twórcy słynnej serii sieciowych FPS-ów poinformowali na Twitterze, że program EA Access umożliwi abonentom wczesny dostęp do gry Battlefield Hardline. Oznacza to, że posiadacze Xboksa One opłacający subskrybcję firmy Electronic Arts rozpoczną zabawę pięć dni przed pozostałymi graczami. Oficjalna premiera najnowszej odsłony serii Battlefield planowana jest na 19 marca (17 marca w Ameryce Północnej).

NASCAR

Prawa do serii gier o wyścigach samochodowych NASCAR przeszły w tym miesiącu w ręce studia DMi Games. Przedtem (od 2010 roku) kolejne odsłony cyklu tworzone były przez ekipę Eutechnyx – zespół ten nadal pracuje nad sezonową aktualizacją do NASCAR ’14, która ukaże się wiosną. Nowi właściciele licencji obiecują wypuścić następną, pełnoprawną odsłonę serii w 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Homeworld Remastered

Grywalna wersja Homeworld Remastered zostanie zaprezentowana publiczności podczas odbywających się w najbliższy weekend targów PAX South. Studio Gearbox Software, zajmujące się odświeżoną edycją kultowej strategii kosmicznej, zamierza ujawnić w tym czasie pewne, póki co poufne informacje na temat produkcji. Być może chodzi o dokładną datę premiery – wszak gra miała ukazać się w okolicach lutego 2015 roku.

Club Nintendo

Firma Nintendo planuje zamknąć usługę lojalnościową Club Nintendo w czerwcu 2015 roku. Gry wypuszczone po 20 stycznia nie będą mogły zostać zarejestrowane, a po 31 marca wyłączona zostanie opcja stworzenia nowego konta, dodawania produktów i zarabiania tzw. Coins. Wszystkie wirtualne monety niewydane do końca czerwca przepadną bezpowrotnie. Nintendo obiecuje wypuścić dodatkową porcję gier i bonusów, na które będzie można przeznaczyć zbędną walutę. Club Nintento ma zostać w przyszłości zastąpione innym programem, ale póki co nie podano szczegółów na ten temat.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Magnetic: Cage Closed
 2. Angels Fall First
 3. Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus
 4. Savage Lands
 5. Sid Meier's Starships
 6. Worlds of Magic
 7. Aviary Attorney
 8. Beach Buggy Racing
 9. Hyrule Warriors
 10. Battlefleet Gothic: Armada
 11. Double Dragon Trilogy
 12. Grey Goo

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Sid Meier's Starships trailer
 2. Project CARS Włączcie silniki
 3. The Legend of Zelda: Majora's Mask gameplay trailer
 4. Saints Row: Gat out of Hell zwiastun na premierę
 5. Grey Goo zwiastun na premierę
 6. Cities XXL Życie w mieście
 7. H1Z1 The Easy Life
 8. SNOW (2015) zwiastun zamkniętej bety
 9. Toukiden Extreme trailer
 10. Neverwinter zwiastun rozgrywki na XONE