Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Worlds of Magic (PC)

Worlds of Magic PC

Wyprodukowana przez rodzime studio Wastelands Interactive gra strategiczna z gatunku 4X osadzona w realiach fantasy. Tytuł został zainspirowany kultową grą Master of Magic z 1994 r. i w zamyśle autorów stanowi jej duchową kontynuację.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X | polskie | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Worlds of Magic (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19marca2015

19marca2015

pudełko PL

Worlds of Magic jest dziełem ekipy deweloperskiej polskiego studia Wastelands Interactive, które specjalizuje się w gatunku strategii (World War 2: Time of Wrath, Strategic War in Europe). Bezpośrednią inspiracją dla twórców stała się kultowa gra firmy Microprose – Master of Magic.

Akcja Worlds of Magic toczy się w fantastycznym uniwersum, w którym przy użyciu magii i miecza toczy się zażarta walka o dominację. Zbudowany z wielu wymiarów (tzw. planów) świat gry generowany jest losowo, co zapewnia niepowtarzalność każdej rozgrywki.

Jak przystało na strategię z rodzaju 4X zabawa koncentruje się na czterech aspektach: eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Gracz musi rozbudowywać posiadane zaplecze produkcyjno-ekonomiczne oraz rozwijać technologie, by rekrutować jednostki i zdobywać nowe terytoria a także chronić już posiadane. Co istotne, zwycięstwo możliwe jest do osiągnięcia na wiele sposobów, nie tylko poprzez działania militarne, ale także dominację gospodarczą czy polityczną.

Twórcy Worlds of Magic nie zapomnieli o elementach charakterystycznych dla realiów fantasy, jak obecność fantastycznych ras (m.in. krasnoludy, elfy i nieumarli) czy możliwość rzucania zaklęć przypisanych do 12 szkół magii. Cała mechanika oparta została o system D20, doskonale znany miłośnikom tradycyjnych gier RPG i figurkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Worlds of Magic

Klasyfikacja PEGI Worlds of Magic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Worlds of Magic

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core i7 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 8 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki HD Graphics 4000 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista 64-bit

Planar Conquest  nową wersją Worlds of Magic – premiera na iOS i plany podboju konsol
Planar Conquest nową wersją Worlds of Magic – premiera na iOS i plany podboju konsol

wiadomość5 lutego 2016

Worlds of Magic, polska strategia inspirowana Master of Magic, otrzyma nową wersję o nazwie Planar Conquest, która trafiła już na system mobilny iOS (z pomocą studia Shortbreak). Producent gry, Wastelands Interactive, szykuje wydania na pecety, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Produkt, leżący gdzieś między reedycją a nową grą, ma zawierać sporo poprawek w zakresie rozgrywki i oprawy wizualnej.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 marca 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 marca 2015 r.)

wiadomość30 marca 2015

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Rodzimi deweloperzy zapowiedzieli nowe projekty i konwersje, poznaliśmy wyniki finansowe jednej z firm, a obiecujący horror zaliczył półtoramiesięczne opóźnienie.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 marca 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 marca 2015 r.)

wiadomość23 marca 2015

Miniony tydzień na polskim rynku upłynął pod znakiem ujawniania nowych informacji na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ponadto do sprzedaży trafiła wyczekiwana rodzima strategia 4X.

Wieści ze świata (Alien: Isolation, PhysX, Evolve, Worlds of Magic) 5/3/15
Wieści ze świata (Alien: Isolation, PhysX, Evolve, Worlds of Magic) 5/3/15

wiadomość5 marca 2015

Dziś piszemy m.in. o domniemanym odejściu Phila Harrisona z Microsoftu, filmie prezentującym wczesną wersję gry Alien: Isolation z widokiem TPP, udostępnieniu za darmo technologii PhysX, wzbogaceniu Evolve o tryb obserwatora oraz przesiadce Worlds of Magic na silnik Unity 5. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Worlds of Magic od studia Wastelands Interactive ozłocone
Worlds of Magic od studia Wastelands Interactive ozłocone

wiadomość20 lutego 2015

Studio Wastelands Interactive ujawniło, że ich najnowsza gra Worlds of Magic uzyskała złoty status. Oznacza to, że prace nad produkcją zostały zakończone i ukaże się ona na komputerach PC zgodnie z planem, czyli 19 marca bieżącego roku.