Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2015, 20:55

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Worlds of Magic - data premiery polskiej strategii 4X

Łódzkie studio Wastelands Interactive ujawniło konkretną datę premiery gry Worlds of Magic – osadzonej w świecie fantasy strategii 4X. Ufundowana przez internautów za pośrednictwem Kickstartera produkcja pojawi się w usłudze Steam 19 marca.

Finalna wersja Worlds of Magic pojawi się w marcu - Worlds of Magic - data premiery polskiej strategii 4X - wiadomość - 2015-01-19
Finalna wersja Worlds of Magic pojawi się w marcu

Przedstawiciele studia Wastelands Interactive poinformowali, że Worlds of Magic zadebiutuje na platformie Steam 19 marca. Jak zapewniają łódzcy deweloperzy, produkcja będzie działać nie tylko na Windowsie, ale także na komputerach z systemami Mac OS i Linux.

Wczesna edycja polskiej strategii dostępna jest na Steamie już od września w ramach tak zwanego Early Access. Z okazji zbliżającej się premiery finalnej wersji, twórcy przygotowali promocję, dzięki której Worlds of Magic można kupić o 25% taniej, a więc za 27,74 euro (około 118 zł). Dodatkowo nabywcy otrzymają bonus w postaci składającego się z 80 stron cyfrowego artbooka – na jego kartach znajdzie się szczegółowy opis ośmiu ras, którymi będzie można pokierować w grze. Oferta potrwa do dnia debiutu tytułu, a więc do 19 marca.

Worlds of Magic to nowa produkcja studia Wastelands Interactive, która została ufundowana przez internautów za pośrednictwem Kickstartera. Gra jest strategią typu 4X, a to oznacza, że opiera się na czterech podstawowych filarach – eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Gracze wcielą w magów, a ich zadaniem będzie stworzenie potężnego imperium.

Wastelands Interactive to polskie studio mające swoją siedzibę w Łodzi. Ekipa specjalizuje się w grach strategicznych, a jej dotychczasowe produkcje osadzone były głównie w czasach II wojny światowej. Worlds of Magic jest pierwszą próbą deweloperów w gatunku produkcji fantasy.