Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2015, 16:56

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Sid Meier’s Starships – nowa strategia turowa studia Firaxis

Firma 2K Games wraz ze studiem Firaxis Games zapowiedziała Starships – nową strategię turową osadzoną w świecie wydanego niedawno Beyond Earth. Za grę odpowiedzialny będzie zespół dowodzony przez samego Sida Meiera, a więc projektanta stojącego za cyklem Civilization.

Starships będzie nową grą autorstwa Sida Meiera - Sid Meier’s Starships – nowa strategia turowa osadzona w świecie Civilization: Beyond Earth - wiadomość - 2015-01-19
Starships będzie nową grą autorstwa Sida Meiera

Ujawnione właśnie Starships jest strategią osadzoną w uniwersum znanym z Cvilization: Beyond Earth. W przeciwieństwie jednak do wydanej w październiku ubiegłego roku produkcji, gracze nie będą zarządzać całą kolonią, a flotą statków kosmicznych. Głównym zadaniem będzie wykonywanie zaprojektowanych przez deweloperów zadań, wśród których znajdą się między innymi ochrona planet i ich mieszkańców przed różnego rodzaju zagrożeniami oraz rozwój galaktycznej federacji poprzez zwiększanie jej wpływów. W trakcie zabawy odkryjemy nowe technologie i weźmiemy udział w bitwach rozgrywanych w turach.

Poszczególne starcia mają toczyć się na osobnych mapach, które – jak wynika ze słów twórców – będą generowane proceduralnie. Oddane pod kontrolę gracza statki i okręty będzie można dostosować do własnych potrzeb – producenci obiecują, że wachlarz opcji indywidualizacji danych jednostek ma być szeroki. Niewykluczone, że nie zawsze trzeba będzie stosować rozwiązań siłowych – w grze ma znaleźć się bowiem także dyplomacja, ale na chwilę obecną nie wiadomo, jaki będzie ona miała wpływ na rozgrywkę.

Nad Starships pracuje studio Firaxis Games, a konkretnie wydzielony w nim niewielki zespół, na czele którego stanął założyciel firmy i twórca cyklu Civilization, czyli sam Sid Meier. Projektant tłumaczy, że był zainteresowany stworzeniem kolejnego rozdziału świata znanego z Civilization: Beyond Earth. Sama produkcja ma być powiązana z wydaną kilka miesięcy temu grą, ale szczegóły dotyczące tej integracji nie są znane – wiadomo jedynie, że rozszerzy ona „doświadczenia” płynące z obu tytułów.

Premiera Starships jest wstępnie zaplanowana na wiosnę tego roku, konkretny termin debiutu nie jest jednak znany. Gra ma ukazać się na PC, komputerach klasy Mac oraz na iPadzie, ale twórcy nie wykluczają, że produkcja ostatecznie trafi także na urządzenia z Androidem.

Sid Meier’s Starships - Screen #1

Sid Meier’s Starships - Screen #2

Sid Meier’s Starships - Screen #3

Sid Meier’s Starships - Screen #4

Sid Meier’s Starships - Screen #5