Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2014, 12:34

Worlds of Magic zadebiutuje w usłudze Wczesnego Dostępu 11.09

Studio Wastelands Interactive zapowiedziało, że 11 września ich najnowsza produkcja, Worlds of Magic, ukaże się w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Gracze będą mogli ją wypróbować za 39,99 dolarów.

Znamy datę debiutu nowej produkcji polskiego studia Wastelands Interactive w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Worlds of Magic, strategia typu 4X (eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja), która w kwietniu ubiegłego roku odniosła sukces na Kickstarterze, zostanie udostępniona w wersji beta 11 września, a zapłacimy za nią 39,99 dolarów (około 130 złotych.)

Przy okazji twórcy gry zaprezentowali nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który możecie zobaczyć powyżej. Dla Wastelands Interactive, studia dotąd specjalizującego się w strategiach osadzonych w czasach drugiej wojny światowej (na swoim koncie ma takie tytuły jak Fall Weiss czy Time of Fury) będzie to pierwsza próba przeniesienia się w realia fantasy. Zamierzeniem zespołu było stworzeniem godnego duchowego następcy Master of Magic – wydanego ponad dwie dekady temu dzieła firmy MicroProse. Jak mówi Aaron Ethridge, główny projektant Worlds of Magic, zaprezentowanie gry szerszej publiczności poprzez usługę Wczesnego Dostępu da Wastelands Interactive szansę zapoznania się z opinią społeczności na temat projektu, nad którym studio pracowało ostatnie trzy lata.

Worlds of Magic czerpie znaczną część inspiracji ze strategii powstałych jeszcze w ubiegłym wieku. - Worlds of Magic zadebiutuje w usłudze Wczesnego Dostępu 11 września - wiadomość - 2014-09-07
Worlds of Magic czerpie znaczną część inspiracji ze strategii powstałych jeszcze w ubiegłym wieku.

Worlds of Magic to strategia typu 4X, w której wcielimy się w maga, mającego na celu rozbudowę swego – początkowo bardzo małego – terytorium. Dokonamy tego tak przy użyciu siły militarnej, jak i ekonomii, a nasze imperium będzie mogło rozrastać się na ogromnej, proceduralnie generowanej mapie. Gra trafi wyłącznie do posiadaczy PC, Maca oraz Linuksa.

  1. Oficjalna strona internetowa Worlds of Magic
  2. Oficjalna strona internetowa studia Wastelands Interactive
  3. Worlds of Magic w serwisie Steam