Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2015, 10:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Worlds of Magic od studia Wastelands Interactive ozłocone

Studio Wastelands Interactive ujawniło, że ich najnowsza gra Worlds of Magic uzyskała złoty status. Oznacza to, że prace nad produkcją zostały zakończone i ukaże się ona na komputerach PC zgodnie z planem, czyli 19 marca bieżącego roku.

W przesłanej wiadomości prasowej poinformowano, że gra strategiczna Worlds of Magic, tworzona przez polski zespół Wastelands Interactive, uzyskała złoty status. W związku z tym prace nad produkcją zostały zakończone i tytuł ukaże się zgodnie z planem, czyli 19 marca bieżącego roku. W tym samym dniu gra zadebiutuje w Polsce w wydaniu pudełkowym dzięki firmie Techland. Przypominam również, że zainteresowane osoby mogą się bawić grą od kilku miesięcy, dzięki wczesnej wersji dostępnej w Steam Early Access.

Worlds of Magic od studia Wastelands Interactive ozłocone - ilustracja #1
Worlds of Magic w skrócie:
  • Gatunek: strategia 4X
  • Deweloper: Wastelands Interactive
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 19 marca 2015 roku

Worlds of Magic będzie strategią 4X, czyli produkcją koncentrującą się na eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. W związku z tym podczas zabawy będziemy budować miasta, tworzyć armie i toczyć bitwy opierające się na systemie D20. Oczywiście po drodze czekać ma nas wiele innych atrakcji. Tytuł, określany mianem duchowego spadkobiercy Master of Magic, został ufundowany w ramach zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter w 2013 roku. Deweloperzy potrzebowali 30 tys. funtów, a finalnie udało im się uzbierać ponad 45 tys. Natomiast samo studio Wastelands Interactive znane jest graczom z takich tytułów jak World War 2, Storm over the Pacific, Strategic War in Europe czy też Air Aces: Pacific.