Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 lutego 2015, 10:49

autor: Jiker

The Horus Heresy: Drop Assault – strategia w stylu Clash of Clans debiutuje na Androidzie

Na platformie Google Play zadebiutowała strategia The Horus Heresy: Drop Assault – do premiery doszło miesiąc po wydaniu edycji iOS. Tytuł jest klonem Clash of Clans, rozgrywającym się w realiach popularnego uniwersum Warhammer 40,000.

Nieco ponad miesiąc przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android na debiut mobilnej strategii The Horus Heresy: Drop Assault. Produkcja studia Complex Games, od 14 stycznia znajdująca się w ofercie App Store, została udostępniona na platformie Google Play w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

The Horus Heresy: Drop Assault okazało się udanym, choć niezbyt oryginalnym klonem popularnego Clash of Clans. Recenzenci wystawiają dziełu Complex Games oceny na dosyć przeciętnym poziomie (m.in. 6/10 PocketGamera), ale nie przeszkadza to graczom – szczególnie tym zafascynowanym uniwersum Warhammera 40,000 – w czerpaniu sporych pokładów przyjemności z rozwijania bazy i toczenia futurystycznych bojów.

Przypominam, że gra opowiada o wydarzeniach związanych z Herezją Horusa, do której doszło w XXXI tysiącleciu, a więc na długo przed główną linią fabularną Warhammera 40,000. Podczas niej Horus Lupercal – jeden z najbardziej zaufanych i szanowanych kosmicznych marines – został skorumpowany przez moce Chaosu i obrócił się przeciwko Imperatorowi. W efekcie tej decyzji doszło do zakrojonego na szeroką skalę, długotrwałego konfliktu, który pochłonął ogrom istnień.

Mamy tu do czynienia z taktyczną strategią. Rozgrywka sprowadza się do gromadzenia surowców, konstruowania budynków, prowadzenia badań technologicznych oraz instalowania systemów obronnych, czyli krótko mówiąc – rozbudowy bazy. Szkolenie armii i atakowanie wrogich siedzib następuje pod większą kontrolą ze strony gracza, co odróżnia grę od typowych klonów Clash of Clans. Sukcesy odnosi się w pojedynkę bądź w szerszym gronie, po zawiązaniu strategicznego sojuszu z innymi użytkownikami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć z innymi graczami do pojedynków.

W The Horus Heresy: Drop Assault uzyskujemy możliwość objęcia dowództwa nad obiema stronami konfliktu, a więc siłami, które pozostałe wierne Imperatorowi, jak i tą częścią wojska Imperium Ludzkiego, która opowiedziała się za Horusem. Frakcje dysponują unikalnymi jednostkami, budynkami i technologiami, co być może nie wpływa jakoś diametralnie na rozgrywkę, ale z pewnością czyni ją ciekawszą.