Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka The Horus Heresy: Drop Assault (iOS)

The Horus Heresy: Drop Assault

Taktyczna gra strategiczna na licencji Warhammera 40,000, inspirowana produkcjami pokroju Clash of Clans. Tytuł został wydany w modelu free-to-play.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo | Warhammer 40,000 | MMO | społecznościowe

Okładka The Horus Heresy: Drop Assault (iOS)

producent: Complex Games

wydawca: CROOZ

Strona oficjalna

data premiery gry:

14sty2015

iOS

19lut2015

AND

The Horus Heresy: Drop Assault jest grą strategiczną, stworzoną na licencji Warhammera 40,000 przez studio Complex Games, mające w dorobku takie produkcje jak Teenage Mutant Ninja Turtles: Rooftop Run, CityVille Invasion oraz DuckTales: Scrooge’s Loot. Mamy tu do czynienia z kolejnym klonem szalenie popularnego Clash of Clans. Tytuł został wydanym w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami, a ukazał się na telefonach i tabletach.

Fabularnie The Horus Heresy: Drop Assault skupia się na wydarzeniach związanych z Herezją Horusa, do której doszło w XXXI tysiącleciu, a więc na długo przed główną linią fabularną Warhammera 40,000. Centralnym wydarzeniem opowieści jest skorumpowanie przez moce Chaosu Horusa Lupercala, jednego z najlepszych kosmicznych marines, i wypowiedzenie przez niego posłuszeństwa Imperatorowi. W efekcie tej decyzji doszło do zakrojonego na szeroką skalę, długotrwałego konfliktu, który pochłonął masę istnień ludzkich.

Produkcja jest taktyczną strategią, mocno inspirowaną mobilnymi hitami pokroju Clash of Clans czy Star Wars: Commander. Do zadań gracza należy rozbudowa siedziby, następująca poprzez gromadzenie surowców, konstruowanie budynków, prowadzenie badań technologicznych i instalowanie systemów obronnych, a także podbój okolicznych terenów oraz siedzib. Szkolenie armii i atakowanie wrogich baz przebiega w mniej zautomatyzowany sposób, aniżeli w większości gier tego typu (gra pozwala przemieszczać jednostki – co prawda, w ograniczony sposób, ale jednak). Jako że gra jest tytułem społecznościowym, sukcesy odnosi się nie tylko w pojedynkę, ale też w szerszym gronie, po zawiązaniu strategicznego sojuszu z innymi użytkownikami.

W The Horus Heresy: Drop Assault uzyskujemy możliwość objęcia dowództwa nad obiema stronami konfliktu, a więc siłami, które pozostałe wierne Imperatorowi, jak i tą częścią wojska Imperium Ludzkiego, która opowiedziała się za Horusem. Frakcje dysponują unikalnymi jednostkami, budynkami i technologiami, co być może nie wpływa jakoś diametralnie na rozgrywkę, ale z pewnością czyni ją ciekawszą.

Pod względem wizualnym gra nie zachwyca, ale dwuwymiarowa, utrzymana w mrocznej stylistyce oprawa graficzna z pewnością spełnia swoje podstawowe zadanie – nie utrudnia zabawy, umożliwiając spokojne planowanie kolejnych posunięć. Gra powstała na licencji, zatem oglądane w niej jednostki, miejsca czy budowle powstały z zachowaniem podstawowych reguł rządzących uniwersum Warhammer 40,000.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do The Horus Heresy: Drop Assault

Wymagania wiekowe The Horus Heresy: Drop Assault

12+

Wymagania sprzętowe The Horus Heresy: Drop Assault

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
The Horus Heresy: Drop Assault – strategia w stylu Clash of Clans debiutuje na Androidzie
The Horus Heresy: Drop Assault – strategia w stylu Clash of Clans debiutuje na Androidzie

wiadomość20 lutego 2015

Na platformie Google Play zadebiutowała strategia The Horus Heresy: Drop Assault – do premiery doszło miesiąc po wydaniu edycji iOS. Tytuł jest klonem Clash of Clans, rozgrywającym się w realiach popularnego uniwersum Warhammer 40,000.

Najlepsze gry mobilne w stylu Clash of Clans
Najlepsze gry mobilne w stylu Clash of Clans

wiadomość19 lutego 2015

W następnym przeglądzie gier mobilnych polecamy trzy najlepszym naszym zdaniem mobilne strategie stanowiące alternatywy dla szalenie popularnego Clash of Clans.

The Horus Heresy: Drop Assault – debiut mobilnej strategii na licencji Warhammera 40,000
The Horus Heresy: Drop Assault – debiut mobilnej strategii na licencji Warhammera 40,000

wiadomość16 stycznia 2015

Premiery w App Store doczekała się taktyczna strategia The Horus Heresy: Drop Assault. Gra stworzona przez studio Complex Games jest dostępna w modelu free-to-play. W niedalekiej przyszłości klon Clash of Clans na licencji Warhammera 40,000 trafi też na smartfony i tablety z Androidem.

Horus Heresy: Drop Assault – zapowiedziano strategię w styu Clash of Clans osadzoną w uniwersum Warhammera 40,000
Horus Heresy: Drop Assault – zapowiedziano strategię w styu Clash of Clans osadzoną w uniwersum Warhammera 40,000

wiadomość20 lipca 2014

Studio Complex Games zapowiedziało mobilną strategię Horus Heresy: Drop Assault, która połączy mechanizmy znane z Clash of Clans z bardziej rozbudowanymi elementami strategicznymi i taktycznymi.

iOS
AND