Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 lipca 2014, 08:20

autor: Adrian Werner

Horus Heresy: Drop Assault – zapowiedziano strategię w styu Clash of Clans osadzoną w uniwersum Warhammera 40,000

Studio Complex Games zapowiedziało mobilną strategię Horus Heresy: Drop Assault, która połączy mechanizmy znane z Clash of Clans z bardziej rozbudowanymi elementami strategicznymi i taktycznymi.

Od czasu bankructwa firmy THQ i uwolnienia w ten sposób licencji Warhammera 40,000, właściciel marki, czyli Games Workshop, wydaje się sprzedawać prawa do korzystania z niej każdemu, kto jest w stanie odpowiednio zapłacić. Czasem rezultatem są gry dobre, czasem mniej udane, ale fani tego uniwersum nie mogą narzekać na brak wrażeń. Już wkrótce będą mogli zgrać w kolejny tytuł osadzony tym świecie, gdyż studio Complex Games właśnie zapowiedziało mobilną strategię Horus Heresy: Drop Assault.

Tytułowa Herezja Horusa miała miejsce w 31 tysiącleciu, a więc 9 tys. lat przed główną linią fabularną Warhammera 40,000. Podczas niej Horus Luperca, czyli jeden z najbardziej zaufanych i szanowanych kosmicznych marines, został skorumpowany przez moce Chaosu i obrócił się przeciwko Imperatorowi. Spora część wojska Imperium Ludzkiego stanęła po jego stronie i w rezultacie wybuchł konflikt, który pochłonął tryliony istnień. Okres ten jest niezwykle bogaty i fascynujący, a do tej pory nie był tłem fabularnym żadnej mobilnej, ani komputerowej adaptacji. Gra może być więc prawdziwą gratką dla fanów marki.

Wypuszczone przez autorów informacje na tematach mechanizmów rozgrywki są bardzo skromne. Zdradzono jedynie, że będzie to strategia czasu rzeczywistego z rozbudowanym systemem taktycznym. Ponadto gracze będą mogli objąć dowództwo zarówno nad siłami wiernymi Imperatorowi, jak i poplecznikami Horusa. Każda z tych frakcji otrzyma oczywiście unikalne jednostki, budynki i technologie.

Sądząc po zwiastunie całość przypominać będzie Clash of Clans. Zajmiemy się więc rozbudową bazy, gdzie będziemy gromadzili surowce, stawiali budynki, konstruowali automatyczne systemy obronne i prowadzili badania nad nowymi technologiami. Wyszkolimy także armię, którą następnie wykorzystamy do ataków na cudze centra dowodzenia. Jednocześnie, w przeciwieństwie do Clash of Clans, otrzymamy sporą kontrolę nad żołnierzami w trakcie bitew, a kampania nie będzie składała się z liniowego ciągu misji. Zamiast tego sami zadecydujemy jakie kolejne terytoria na mapie podbić.

Gra Horus Heresy: Drop Assault oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami i zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera nastąpi w tym roku.