Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2014, 06:29

autor: Adrian Werner

Highway of Tears - detektywistyczna przygodówka doczekała się pierwszego dema

Niezależny deweloper Tim Hengeveld wypuścił demo gry Highway of Tears, czyli detektywistycznej przygodówki zainspirowanej serią autentycznych zaginięć, jakie miały miejsce na jednej z kanadyjskich autostrad.

Gra powstaje na silniku Unity. - Highway of Tears - detektywistyczna przygodówka doczekała się pierwszego dema - wiadomość - 2014-07-20
Gra powstaje na silniku Unity.

Niezależny holenderski deweloper i artysta Tim Hengeveld ma na koncie kilka komiksów oraz kooperację z mobilnym studiem Game Oven. Od kilku miesięcy twórca pracuje nad swoim pierwszym własnym projektem komercyjnym. Jest nim przygodówka point-n-click Highway of Tears, która zmierza obecnie wyłącznie na pecety i powinna trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Autor właśnie wypuścił pierwszą wersję demonstracyjną. Jest ona dosyć krótka, ale oferuje intrygujący klimat i atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną. Interfejs, w tym zwłaszcza system prowadzenia dialogów, jest wciąż tymczasowy i Hengeveld ma nadzieję, że wrażenia graczy z dema oraz ich sugestie pozwolą mu na dokonanie odpowiednich zmian, które uczynią grę lepszą.

Fabuła Highway of Tears została zainspirowana serią autentycznych zaginięć, jakie miały miejsce na długiej i mało uczęszczanej autostradzie zlokalizowanej w Kolumbii Brytyjskiej, czyli jednej z prowincji Kanady. Wcielimy się w Afroamerykankę imieniem Sofia, która zajmuje się tworzeniem filmów dokumentalnych. Kobieta, wraz z kamerzystą Calebem, udaje się do kanadyjskiego miasteczka Augier's Peak, gdzie trzy młode dziewczyny przepadły bez śladu. Naszym zadaniem będzie oczywiście rozwikłanie tej sprawy, odkrycie winnych oraz uratowanie dziewczyn lub odnalezienie ich ciał.

Obecny w demie system dialogowy jest jedynie tymczasowym prototypem. - Highway of Tears - detektywistyczna przygodówka doczekała się pierwszego dema - wiadomość - 2014-07-20
Obecny w demie system dialogowy jest jedynie tymczasowym prototypem.

Highway of Tears ma być klasyczną detektywistyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmiemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji w poszukiwaniu dowodów i poszlak, gromadzeniem przedmiotów, rozwiązywaniem zagadek oraz prowadzeniem rozmów ze świadkami i potencjalnymi podejrzanymi.

System dialogów będzie w dużym stopniu nieliniowy i podejmowane w trakcie rozmów decyzje ukształtują dalszy bieg konwersacji oraz stosunek postaci do bohaterki. W demie nie wszystkie opcje zostały jeszcze zaimplementowane i autor planuje dodać m.in. możliwość zapytania postaci niezależnych o każdą wskazówkę, jaką odkryjemy w trakcie śledztwa.

Tim Hengeveld zdradził, że jego głównymi inspiracjami są gry Kentucky Route Zero i Detective Grimoire oraz seriale Fargo i True Detective. Jednocześnie kluczową rolę w opowieści odegrają także elementy zainspirowane wierzeniami Haidów, czyli jednego z najstarszych rdzennych plemion Ameryki Północnej.

  1. Tim Hengeveld – oficjalna strona dewelopera
  2. Highway of Tears – pobierz demo