Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Storm over the Pacific (PC)
OkładkaStorm over the Pacific (PC)

Storm over the Pacific PC

Storm over the Pacific jest turową strategią w realiach II wojny światowej. Gra stworzona została przez studio Wastelands Interactive. Gracze mają okazję pokierować działaniami militarnymi jednej z 26 nacji zaangażowanych w konflikt na Pacyfiku.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

Storm over the Pacific Premiera PC

15czerwca2010

pudełko PL

8listopada2012

Steam

13czerwca2014

producent: Wastelands Interactive wydawca: Matrix Games/Slitherine wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Storm over the Pacific to turowa strategia wojenna przedstawiająca wydarzenia, które miały miejsce w Azji oraz na Pacyfiku podczas II wojny światowej. Za produkcję odpowiada studio Wastelands Interactive - doświadczony zespół, który wcześniej stworzył World War 2: Road to Victory oraz World War 2: Time of Wrath.

Gracz przewodzi jednym z 26 krajów lub też kieruje sojuszem kilku z nich. Do wyboru są potęgi takie jak Stany Zjednoczone czy Japonia, jak i wiele innych mniejszych nacji. Dostępne są 4 rozległe kampanie oraz dodatkowo 15 samodzielnych scenariuszy. Teatr działań obejmuje niezliczone wyspy na Pacyfiku, Chiny oraz Australię. Twórcy zadbali o realizm rozgrywki. Wszystkie mapy, struktury armii, dowódcy i tym podobne detale odtworzone są zgodnie z wiedzą historyczną.

Podczas zabawy mamy dużą swobodę. Decydujemy o działaniach wojennych na lądzie i morzu, rozwijamy technologię naszego pastwa, podejmujemy decyzje polityczne i gospodarcze. Od nas zależy jak zareagujemy na znane z historii wydarzenia. Ostatecznie możemy nawet stanąć przed decyzją czy użyć bomby atomowej.

Dużą wagę przyłożono do interfejsu użytkownika. Jest on intuicyjny i czytelny, dzięki czemu ułatwia ogarnięcie dużej ilości informacji. Ponadto można go dowolnie konfigurować tak, by odpowiadał naszym upodobaniom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Storm over the Pacific: Odpowiednia dla każdego wieku.

Storm over the Pacific Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7