Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War 2: Time of Wrath (PC)
OkładkaWorld War 2: Time of Wrath (PC)

World War 2: Time of Wrath PC

World War 2: Time of Wrath jest sequelem wydanej w 2008 roku strategii turowej - World War 2: Road to Victory.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

World War 2: Time of Wrath Premiera PC

16lipca2009

producent: Wastelands Interactive wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

World War 2: Time of Wrath to kontynuacja klasycznej strategii turowej World War II: Road to Victory, wykonana przez grupę Wastelands Interactive na zlecenie firmy Matrix Games. Produkt pozwala nam na kontrolowanie politycznych, ekonomicznych i militarnych aspektów krajów biorących udział w II wojnie światowej i oferuje udział w czterech kampaniach, przeznaczonych dla poszczególnych państw Osi oraz Aliantów.

Kampanie rozpoczynają się odpowiednio w latach 1939, 1940, 1941 oraz 1944, a termin ich zakończenia przypada maksymalnie na rok 1948. Prócz zestawów misji autorzy przygotowali dla graczy także dwa pojedyncze scenariusze – operacje Fall Weiss i Overlord. Projektanci zadbali przy tym o prawdziwość tła historycznego swojej produkcji i wpletli w misje takie wydarzenia, jak podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow czy wejście w życie amerykańskiej ustawy Lend-Lease Act.

Zasadnicza część rozgrywki polega na dowodzeniu oddziałami wojsk poprzez przesuwanie ich na dwuwymiarowej, podzielonej na heksy, mapie Europy. Umożliwia to zajmowanie wrogich terytoriów oraz prowadzenie walki z przeciwnikiem - w systemie turowym, gdzie gracze wydają rozkazy swoim żołnierzom naprzemiennie. Na rozstrzygnięcie kampanii wpływa nie tylko liczebność wojska czy jakość maszyn, ale także umiejętności dowódców, a niekiedy także pora roku. Zimą operacje przebiegają mniej sprawnie, a niektóre tereny widoczne na mapie stają się niedostępne. Od czasu do czasu w Time of Wrath występują także zdarzenia losowe, odbiegające od faktycznego przebiegu historii.

Wśród jednostek, jakie możemy wykorzystać do wojennych celów, występują typowe dla lat 1939-45 samoloty, czołgi i okręty. Programiści poprawili działanie bitew morskich, a do naszej dyspozycji oddali szeroki zakres narzędzi zniszczenia, wliczając w to nawet broń jądrową. W stosunku do pierwowzoru Time of Wrath doczekało się też poprawionej sztucznej inteligencji oraz drobnych korekt w funkcjonowaniu opcji taktycznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran / E-mail   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World War 2: Time of Wrath: 12+

World War 2: Time of Wrath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista