Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gary Grigsby’s World at War (PC)

Gary Grigsby’s World at War PC

Kolejna rozbudowana strategia turowa studia 2BY3 Games, którego główną postacią jest prawdziwa legenda wojennych gier strategicznych - Gary Grigsby.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Gary Grigsby’s World at War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28marca2005

15stycznia2006

pudełko PL

3 września 1939, brytyjski premier, Chamberlain, poinformował naród o przystąpieniu Anglii do wojny, a jeszcze niecały rok wcześniej wracając z Monachium, oznajmił iż rozpoczyna się okres pokoju. Niedługo po wystąpieniu Chamberlaina gotowość do wojny zadeklarowała Francja. Rozpoczęły się kilkuletnie zmagania militarne, zakończone pokonaniem sił państw Osi przez Aliantów.

W Gary Grigsby’s World at War II, dynamicznej strategii turowej, możemy zmienić przebieg tych wydarzeń – Zachodni Alianci mogą zostać podbici przez Niemcy, a w Azji Japonia może zwyciężyć Chiny. Losy II Wojny Światowej spoczywają w naszych rękach i tylko od nas zależy jak potoczy się przyszłość krajów zaangażowanych w ten konflikt. Możemy dowolnie dowodzić swoimi armiami i wygrywać całe kampanie stosując wyrafinowane strategie walki, a także rozwijać technologie wojskowe i wprowadzać do walki nowe, potężniejsze jednostki. Planując kolejne posunięcia trzeba jednak wziąć pod uwagę, że im silniejsza jednostka tym więcej czasu musimy czekać na jej powstanie, tak więc nasze plany muszą obejmować co najmniej kilka tur w przód.

 • Za stworzenie gry odpowiada Gary Grigsby, postać legenda w światku fanów gier wojennych (dorobek w postaci około 25 gier tego typu w tym Steel Panthers) oraz zespół 2by3 Games, znany m.in. ze stworzenia znakomitego Uncommon Valor.
 • Cztery kampanie - Wiosna 1940, Lato 1941, Wiosna 1942, Lato 1943 trwające do końca wojny.
 • Ponad 350 obszarów na mapie świata.
 • Pięć grywalnych nacji - Niemcy, Japonia, Związek Radziecki, Alianci, Chiny oraz ponad 38 krajów biorących udział w wojnie.
 • Ponad 15 różnych jednostek powietrznych, lądowych i morskich.
 • Każda z jednostek opisana jest przez maks. 14 atrybutów, z których większość może być ulepszona przez badania czy rozwój.
 • Wymagające AI jednostek sterowanych prze komputer.
 • Rozbudowany tutorial w prosty sposób objaśniający zasady rozgrywki.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2-5  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Gary Grigsby’s World at War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gary Grigsby’s World at War

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128MB
 • 500 MB HDD
 • Windows 2000/XP
Gary Grigsby's World At War również w Europie

wiadomość26 lipca 2005

Pomimo, iż amerykańscy gracze mogą nabywać grę studia 2BY3 Games, pt. Gary Grigsby's World At War, od 30 marca tego roku (o czym Was wówczas poinformowaliśmy), to wspomniana produkcja nie miała jeszcze swojej premiery na Starym Kontynencie. Dopiero teraz, gdy Black Bean podpisało stosowną umowę z developerem, w/w tytuł trafi do europejskich użytkowników.

Gary Grigsby's World at War już jest!

wiadomość31 marca 2005

Firmy Matrix Games i 2by3 Games podały dziś do wiadomości, że ich najnowszy produkt, czyli Gary Grigsby's World at War trafił właśnie na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponadto istnieje też możliwość pobrania tej produkcji bezpośrednio ze sklepu Matrix Games. Produkt pobrany ze strony nie różni się niczym od tego dostępnego w zwyczajnym sklepie, nie posiada jedynie wydrukowanej instrukcji. Niestety nadal nie wiemy, kiedy i czy ta gra trafi do naszych polskich sklepów.

Gary Grisby's World at War w "złocie"

wiadomość28 lutego 2005

Mimo wcześniejszych deklaracji, koncernowi Matrix Games nie udało się dotrzymać obiecywanej daty premiery gry Gary Grisby’s World at War. Pierwotnie program miał ukazać się właśnie dzisiaj. Dobra wiadomość jest taka, że opóźnienie będzie nieznaczne – produkt osiągnął już „złoty” status.

Opóźnienie Gary Grigsby’s World At War

wiadomość6 października 2004

Niestety mamy niezbyt dobrą wiadomość dla fanów oczekujących pojawienia się Gary Grigsby’s World At War. Jak poinformowały firmy Matrix Games oraz 2 by 3 Games, wydanie tej strategii turowej osadzonej w realiach II Wojny Światowej zostało przesunięte z listopada tego roku na luty 2005. Oficjalnym powodem przesunięcia premiery są dodatkowe testy oraz usprawnienia rozgrywki i AI.