Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War 2: Road to Victory (PC)
OkładkaWorld War 2: Road to Victory (PC)

World War 2: Road to Victory PC

World War 2: Road to Victory to wyprodukowana przez studio deweloperskie Wastelands Interactive klasyczna strategia turowa, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World War 2: Road to Victory Premiera PC

25lipca2008

producent: Wastelands Interactive wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World War 2: Road to Victory

Europa Universalis: II Wojna Światowa

Europa Universalis

Panzer General

World War 2: Road to Victory to klasyczna strategia turowa umożliwiająca nam wzięcie udziału w największym światowym konflikcie militarnym. Autorzy proponują fanom wojskowości i historycznych potyczek zestaw scenariuszy bazujących na autentycznych operacjach IIWŚ (rozpoczynających się w latach 1939, 1940 oraz 1941), poważne podejście do tematu oraz oryginalne rozwiązania. Terenem działań jest oczywiście głównie Europa, szczególnie Francja, czy Rosja, ale i pustynie północnej Afryki.

Sama rozgrywka to przede wszystkim planowanie ruchów w systemie turowym (jedna tura to około 2 tygodnie), z perspektywy strategicznej dwuwymiarowej mapy, podzielonej na tak zwane heksy (sześciościenne pola symbolizujące około 25 kilometrów terenu). Na niej możemy dowodzić naszymi oddziałami oraz podejmować decyzje w rozmaitych kwestiach. Co ciekawe tytuł umożliwia nam objęcie dowództwa nad praktycznie dowolną nacją biorącą udział w konflikcie – możemy więc rozpocząć grę nawet jako chociażby Finlandia. Ważnym aspektem jest również opcja kierowania więcej niż jednym krajem jednocześnie – poprowadzenie kilku nie jest więc problemem, o ile tylko czujemy się na siłach.

Kluczem do zwycięstwa jest oczywiście tworzenie dobrze rozplanowanych kampanii militarnych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych rodzajów wojsk. Autorzy przygotowali ich pokaźny wachlarz: od jednostek opancerzonych, przez lotnictwo (bombowce) i marynarkę wojenną, aż po możliwość wykorzystania broni nuklearnej. Oczywiście żeby móc prowadzić skuteczną ofensywę potrzeba także dobrze funkcjonującego zaplecza. Możemy wiec skupić się także na budowaniu, treningu oraz ulepszaniu naszej armii. Na zmianę sytuacji wpływ mają także losowe zdarzenia oraz wielcy historyczni przywódcy.

Wszystkie zawiłości rozgrywki niweluje dość prosty i intuicyjny interfejs. Prócz tego warto zwrócić uwagę na zastosowane przez twórców ciekawe rozwiązania w kwestii prowadzenia walk na morzu oraz realistyczny system atakowania konwojów z zaopatrzeniem. Dopracowano także prosty, aczkolwiek funkcjonalny system stosunków dyplomatycznych, umożliwiający zawieranie sojuszy, czy izolowanie przeciwników. Graficznie dzieło nie prezentuje się co prawda wybitnie, jednak oferuje solidnie wykonane mapy i ekrany.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World War 2: Road to Victory: Odpowiednia dla każdego wieku.

World War 2: Road to Victory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista