Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War 2: Road to Victory (PC)

World War 2: Road to Victory PC

World War 2: Road to Victory to wyprodukowana przez studio deweloperskie Wastelands Interactive klasyczna strategia turowa, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka World War 2: Road to Victory (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lipca2008

World War 2: Road to Victory to klasyczna strategia turowa umożliwiająca nam wzięcie udziału w największym światowym konflikcie militarnym. Autorzy proponują fanom wojskowości i historycznych potyczek zestaw scenariuszy bazujących na autentycznych operacjach IIWŚ (rozpoczynających się w latach 1939, 1940 oraz 1941), poważne podejście do tematu oraz oryginalne rozwiązania. Terenem działań jest oczywiście głównie Europa, szczególnie Francja, czy Rosja, ale i pustynie północnej Afryki.

Sama rozgrywka to przede wszystkim planowanie ruchów w systemie turowym (jedna tura to około 2 tygodnie), z perspektywy strategicznej dwuwymiarowej mapy, podzielonej na tak zwane heksy (sześciościenne pola symbolizujące około 25 kilometrów terenu). Na niej możemy dowodzić naszymi oddziałami oraz podejmować decyzje w rozmaitych kwestiach. Co ciekawe tytuł umożliwia nam objęcie dowództwa nad praktycznie dowolną nacją biorącą udział w konflikcie – możemy więc rozpocząć grę nawet jako chociażby Finlandia. Ważnym aspektem jest również opcja kierowania więcej niż jednym krajem jednocześnie – poprowadzenie kilku nie jest więc problemem, o ile tylko czujemy się na siłach.

Kluczem do zwycięstwa jest oczywiście tworzenie dobrze rozplanowanych kampanii militarnych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych rodzajów wojsk. Autorzy przygotowali ich pokaźny wachlarz: od jednostek opancerzonych, przez lotnictwo (bombowce) i marynarkę wojenną, aż po możliwość wykorzystania broni nuklearnej. Oczywiście żeby móc prowadzić skuteczną ofensywę potrzeba także dobrze funkcjonującego zaplecza. Możemy wiec skupić się także na budowaniu, treningu oraz ulepszaniu naszej armii. Na zmianę sytuacji wpływ mają także losowe zdarzenia oraz wielcy historyczni przywódcy.

Wszystkie zawiłości rozgrywki niweluje dość prosty i intuicyjny interfejs. Prócz tego warto zwrócić uwagę na zastosowane przez twórców ciekawe rozwiązania w kwestii prowadzenia walk na morzu oraz realistyczny system atakowania konwojów z zaopatrzeniem. Dopracowano także prosty, aczkolwiek funkcjonalny system stosunków dyplomatycznych, umożliwiający zawieranie sojuszy, czy izolowanie przeciwników. Graficznie dzieło nie prezentuje się co prawda wybitnie, jednak oferuje solidnie wykonane mapy i ekrany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do World War 2: Road to Victory

Wymagania wiekowe World War 2: Road to Victory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe World War 2: Road to Victory

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 1.2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 100 MB HDD, Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Call of Duty: World At War, Final Fantasy XIV, Mass Effect) 23/06/09

wiadomość23 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Call of Duty: World At War, plotki o becie Final Fantasy XIV, Castle Crashers z milionem graczy, SimBin pracuje nad nowymi wyścigami i inne. Zapraszamy do lektury.