Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 13:20

Wieści ze świata (Call of Duty: World At War, Final Fantasy XIV, Mass Effect) 23/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Call of Duty: World At War, plotki o becie Final Fantasy XIV, Castle Crashers z milionem graczy, SimBin pracuje nad nowymi wyścigami i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Call of Duty: World At War, plotki o becie Final Fantasy XIV, Castle Crashers z milionem graczy, SimBin pracuje nad nowymi wyścigami i inne. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty: World At War

Treyarch podzieliło się szczegółami na temat łatki 1.5 do pecetowej wersji strzelaniny Call of Duty: World At War. Niestety, wszystko wskazuje na to, że drugi Map Pack (wydany na konsolach kilkanaście dni temu) nie zostanie w niej uwzględniony. Firma prowadzi aktualnie prace nad przystosowaniem go do pecetowej wersji FPS-a i najwidoczniej potrwają one dłużej, niż pierwotnie założono. Należy jednak zauważyć, że data premiery patcha nie została jeszcze dokładnie określona, więc być może wszystko potoczy się zgodnie z planem.

Final Fantasy XIV

Serwis Massively donosi, że oficjalne beta testy Final Fantasy XIV mogą rozpocząć się już we wrześniu bieżącego roku. Ma na to wskazywać fakt, że premiera gry ustalona została na 2010 rok oraz sugestia autorów, twierdzących, że testy potrwają dłużej aniżeli w przypadku Final Fantasy XI. Najbardziej przemawia do nas jednak plotka, że europejski oddział Square Enix poszukuje testerów i osób obeznanych w realiach FFXI, mogących odegrać rolę Mistrzów Gry.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

W tym tygodniu grą objętą promocją Xbox Live’s Deal of the Week jest dwuwymiarowa bijatyka Super Street Fighter II Turbo HD Remix. Produkcja Capcom objęta została 33% promocją – przez najbliższych kilka dni będzie można ją zakupić za 800 punktów MS, czyli równowartość 10 dolarów.

World War II: Time of Wrath

Firma Matrix Games zapowiedziała oficjalnie produkcję o tytule World War II: Time of Wrath, bezpośrednią kontynuację popularnej w pewnych kręgach turowej strategii World War II: Road to Victory. Interesujące jest to, że osoby, które mają już w swej bibliotece Road to Victory, otrzymają możliwość zaopatrzenia się w część drugą zupełnie za darmo. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

Bust-A-Move Live!

Organizacja ESRB sklasyfikowała produkcję o tytule Bust-A-Move Live!, która powinna zadebiutować w ramach serwisu Xbox Live Arcade. Jest to oczywiście przedstawiciel jednej z najpopularniejszych serii gier logicznych.

THQ

Koncern THQ zdecydował się na otwarcie nowej siedziby dla studia deweloperskiego Vigil Games – biuro znajduje się w Austin. Firma pracuje aktualnie nad grą akcji Darksiders: Wrath of War (premiera w styczniu 2010 roku na PS3 i Xboksa 360) oraz MMO osadzonym w uniwersum Warhammer 40,000.

Castle Crashers

Wczoraj do grona posiadaczy gry Castle Crushers dołączył milionowy szczęśliwiec. Produkcja studia The Behemoth osiągnęła ten rezultat w zaledwie dziesięć miesięcy. Przy okazji rozwiązany został konkurs, o którym informowaliśmy Was w połowie maja. Jego zwycięzca otrzyma od The Behemoth specjalną edycję konsoli Xbox 360 Elite z motywem Castle Crushers i kilka innych, pomniejszych nagród (choć nie mniej ciekawych).

Xbox Live Arcade

Jutro do grona produkcji dostępnych w ramach Xbox Live Arcade dołączy dwuwymiarowa bijatyka Garou: Mark of the Wolves oraz gra logiczna Droplitz. Oba tytuły będą kosztować 800 punktów MS.

Mass Effect Galaxy

Electronic Arts wydało w ramach App Store grę Mass Effect Galaxy na iPhone’a i iPod Touch. Produkcja stanowi pomost fabularny pomiędzy pierwszą, a drugą odsłona marki w wersji na Xboksa 360 i PC. Kosztuje 2,99 euro.

SimBin

Studio SimBin pracuje nad grą wyścigową, w której zastosowanie znajdzie system iOpener Enabled. Zapewni on niezwykłe doznania wszystkim wirtualnym kierowcom – umożliwi im bowiem nawiązanie rywalizacji z prawdziwymi kierowcami jeżdżącymi po rzeczywistych torach. Więcej szczegółów wkrótce.

Phobos: 1953

W niedalekiej przyszłości rosyjskie studio deweloperskie Phantomery Interactive wyda na rynek przygodówkę o tytule Phobos: 1953. Będzie ona stanowić prequel dla tamtejszego filmu Phobos. Odwiedzimy w niej tajną bazę KGB, w której przetrzymywano więźniów i przeprowadzano na nich eksperymenty. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Madden NFL 10

F1 2009

Grand Slam Tennis

Little League World Series 2009: Baseball

Spore: Kosmiczne przygody

Race On

Tekken 6

Champions Online

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

MotorStorm: Pacific Rift - Speed DLC

Call of Juarez: Więzy Krwi

Anno 1404

ArmA 2

Dragon Age: Początek

Madden NFL 10

Darkest of Days

Assassin's Creed 2 - wywiad z producentem

Infernal: Hell's Vengeance

Battlefield 1943

Colin McRae: DiRT 2

Trinity: Souls of Zill O'll

gry