Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Race On (PC)

Race On PC

Race On to wyprodukowany przez szwedzkie studio SimBin Development Team symulator wyścigów samochodowych.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Race On (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września2009

6kwietnia2010

pudełko PL

Race On to wykonane przez szwedzką firmę SimBin Development Team wyścigi samochodowe, będące bezpośrednią kontynuacją pomysłów, jakie autorzy serii zawarli w swoich poprzednich dziełach, grach RACE '07: The WTCC Game, GTR Evolution oraz STCC The Game.

Symulator jazdy od skandynawskich deweloperów pozwala nam wystartować w pełnym cyklu zawodów World Touring Car Championship, stanowiącym odzwierciedlenie zmagań, jakie prawdziwi kierowcy stoczyli w sezonie 2008 na trasach rozrzuconych po całym globie. Autorzy starannie odtworzyli dwanaście rzeczywistych lokacji (m.in. tor Okayama), a do ścigania się po nich zaoferowali graczom szesnaście nowych samochodów, podzielonych na osiem kategorii. Istotne okazało się dodanie legendarnych wozów typu muscle cars, wraz z przeniesieniem do wirtualnej rzeczywistości specyficznych parametrów tych potężnych maszyn, oraz udoskonalenie modelu prowadzenia aut (z uwzględnieniem odmiennych dla każdego wozu przeciążeń).

Poza mistrzostwami WTCC Race On umożliwia użytkownikom również wzięcie udziału w wyścigach serii Formula Masters. Ci, którym to wciąż mało, mogą spróbować swoich sił w rozgrywkach Swedish Touring Car Championship, ponieważ autorzy Race On umieścili w swoim tytule całą zawartość swojej wcześniejszej gry STCC The Game, a także wszystkie elementy, jakie znalazły się w RACE '07: The WTCC Game. Wskutek tego połączenia całkowita liczba samochodów dostępnych w produkcie wzrosła do 39, a liczba tras – do 30. Pracownicy grupy SimBin zadbali także o pełną kompatybilność Race On z GTR Evolution, a tym, którzy zdążyli zaopatrzyć się już w RACE’07, zaproponowali aktualizację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 207 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Race On

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Race On

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza), Windows XP

Race On - recenzja gry
Race On - recenzja gry

Recenzja 12 kwietnia 2010, 12:51

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na sposób dystrybucji Race On. W Polsce cena gry oscyluje w granicach 50 złotych, co jest do zaakceptowania, jeżeli to nasze pierwsze kroki w świeci marki SimBin. W pudełku z grą otrzymujemy dwie płyty, które zawierają Race 07, STCC oraz rozszerzenie Race On – w nim znajdują się wspomniane amerykańskie wozy, Formuła Master oraz dodatkowe tory. Jeżeli zdecydujemy się kupić grę poprzez system dystrybucji Steam, może nas spotkać srogie rozczarowanie. Sam upgrade z Race 07 do Race On kosztuje niewiele mniej niż tzw. bundle pack z STCC i Race 07. W praktyce wychodzi na to, że więcej płacimy za pojedynczy dodatek niż za pełną grę. Z tego względu obecnym posiadaczom Race 07 nie opłaca się kupować rozszerzenia. Do kogo więc SimBin kieruje swój produkt? Raczej do nowych klientów.