Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2009, 13:55

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum, Hearts of Iron 3, Colin McRae: DiRT 2) 24/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiejsze wydanie pęka w szwach ze względu na imprezę Comic Con 09. Mówimy między innymi o nowej grze o duchach, spotkaniu Batmana ze Scarecrowem, jeszcze bardziej ekstremalnym DiRT 2 oraz uroczym zdjęciu, które rzekomo pochodzi z nowej gry LucasArts.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiejsze wydanie pęka w szwach ze względu na imprezę Comic Con 09. Mówimy między innymi o nowej grze o duchach, spotkaniu Batmana ze Scarecrowem, jeszcze bardziej ekstremalnym DiRT 2 oraz uroczym zdjęciu, które rzekomo pochodzi z nowej gry LucasArts.

Ghost Whisperer: Shadowlands

Zapowiedziano grę casualową (hidden object) Ghost Whisperer: Shadowlands, tworzoną na podstawie znanego serialu telewizyjnego (Zaklinacz dusz), opowiadającego o przygodach Melindy Gordon, która potrafi komunikować się ze zmarłymi. Gracze zobaczą duchy już na początku 2010 roku.

Batman: Arkham Asylum

Ujawniono specjalny dodatek dla osób, które zdecydują się zamówić grę Batman: Arkham Asylum przed premierą. Sklepy GameStop i Game U.K. oferują ekskluzywną mapę ze specjalnym wyzwaniem. Zmierzymy się na niej z samym Scarecrowem (Strach na Wróble) oraz jego armią szkieletów. Niestety oferta nie jest dostępna na polskim rynku.

Hearts of Iron III

Mania na dołączanie specjalnych dodatków do przedpremierowych tytułów nie ominęła nawet Hearts of Iron III. Osoby, które zamówią grę już teraz z portalu GamersGate, otrzymają bonusowe DLC Sprite Pack. Zestaw zawiera szesnaście grafik przedstawiających samoloty, czołgi i okręty.

Dungeons & Dragons Eberron Unlimited

Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited, czyli darmowa próba wskrzeszenia tego MMORPG-a, wystartuje 6 sierpnia w USA. Nowa wersja gry oferuje zwiększony limit poziomów, nowe klasy postaci i sporo dodatkowej zawartości.

Defense Grid: The Awakening

Defense Grid: The Awakening, czyli bardzo fajna produkcja z gatunku tower defense, zostanie wydana także w ramach Xbox Live Arcade. Posiadacze Xboksa 360 powinni spodziewać się gry, dostępnej do tej pory na pecetach, jeszcze tego lata.

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Zapowiedziany w czerwcu tego roku IL-2 Sturmovik: Birds of Prey zostanie wydany na PlayStation 3, Xboksa 360, PSP oraz Nintendo DS już 15 września tego roku. To pierwsza odsłona tej lotniczej serii, która pojawi się na konsolach.

Colin McRae: DiRT 2

Firma Codemasters podpisała umowę z ESPN, na mocy której w grze Colin McRae: DiRT 2 pojawią się oficjalne, nowe poziomy związane z marką i zawodami off-roadowymi X Games. Jeszcze większa ilość kurzu i pyłu gwarantowana.

Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum, Hearts of Iron 3, Colin McRae: DiRT 2) 24/07/09 - ilustracja #1

Nowa gra LucasArts bez wybuchów, mieczy świetlnych i gadżetów?

Lucidity

W sieci pokazało się zdjęcie pochodzące podobno z nowej produkcji LucasArts - Lucidity. Urocza scenka przedstawia dziewczynkę i jej babcię. Plotki głoszą, że miałaby to być przygodówka 2D przeznaczona na Xbox Live Arcade. Czyżby firma rzeczywiście wracała do klasycznych korzeni?

Race On

Niemiecki wydawca bitComposer Games nabył prawa do najnowszej produkcji studia SimBin Studios. Gra nazywa się Race On i ma dostarczyć fanom najbardziej rzetelne wyścigi na rynku. Podobno już na przełomie września i października.

Pro Evolution Soccer 2010

Pro Evolution Soccer 2010 pojawi się na konsoli Wii. Twórcy zapowiadają wiele zmian i dodatkowych rozgrywek. Jedną z innowacji będzie nowy system wytrzymałości zawodników. Oprócz tego zobaczymy zaawansowaną sztuczną inteligencję oraz inne podejście do rzutów wolnych.

Star Trek: D-A-C

Star Trek: D-A-C zostanie wydany na konsoli PlayStation 3 jeszcze tego lata. Produkcja otrzyma na starcie dodatkowe uaktualnienia i elementy. W tytuł, powiązany luźno z nowym filmem z serii Star Trek, mogą już grać posiadacze Xboksów 360.

Boulder Dash

Boulder Dash, jeden z klasycznych tytułów, obchodzi w tym roku 25 urodziny. Z tego powodu First Star Software oraz Chillingo, wydawcy gry Boulder Dash Volume 1 na iPhone’a, postanowili ogłosić konkurs, w którym do wygrania czeka 25 tysięcy dolarów. Wystarczy nabić najwyższy wynik do 31 lipca. Telefony w dłoń – kamienie, diamenty i potwory czekają!

Uncharted 2: Among Thieves

Na imprezie Comic Con 09 pokazano nowy tryb rozgrywki sieciowej z Uncharted 2: Among Thieves. Gold Rush to w skrócie wariacja na temat znanego już trybu Plunder. Zamiast walczyć o skarb z innymi graczami, współpracujemy z dwójką innych uczestników, strzelając do przeciwników prowadzonych przez sztuczną inteligencję. Film z rozgrywki dostępny tutaj.

Galeria obrazków

W dzisiejszej ofercie obrazkowej: ciekawie prezentująca się strzelanka 2D Shatter, nowe zdjęcia z potężnego Dragon Age: Początek, świetne ujęcia z Lost Planet 2 i pierwsze spojrzenie na zupełnie nowe przygody Ratcheta i Clanka.

Gears of War 2: All Fronts Collection

Watchmen: The End Is Nigh

Rabbids Go Home

Shatter

Star Trek: D.A.C.

Lost Planet 2

Marvel: Ultimate Alliance 2

Band Hero

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Dragon Age: Początek

Galeria filmów

Wśród nowych filmów królują natomiast zdecydowanie materiały ze wspomnianej imprezy Comic Con 09.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – Comic Con 09

Army of Two: The 40th Day - Comic Con 09

Rage - Comic Con 09

Katamari Forever - Comic Con 09

Dragon Age: Origins - Comic Con 09 - The Dwarf Commoner

Dragon Age: Origins - Comic Con 09 - The Human Noble

Dragon Age: Origins - Comic Con 09 - The Tower of Ishal

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time - Comic Con 09

Wolfenstein - Kulisy produkcji #1: Początki - wersja PL

gry