Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2009, 13:21

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Pure 2 ujawnione i... skasowane

Stwierdzenie głoszące nadejście ery quadów wcale nie jest przesadzone. Coraz większą popularność czterokołowców można zauważyć również na naszym rynku. Prawdziwy boom rozpoczął się dobre kilka sezonów temu (również wśród najmłodszych) natomiast na wiosnę rząd dopuścił pojazdy tego typu do ruchu ulicznego. Niestety, wygląda na to, że równie pozytywny obrót spraw nie dotyczy gier video. A na pewno nie Pure 2.

Stwierdzenie głoszące nadejście ery quadów wcale nie jest przesadzone. Coraz większą popularność czterokołowców można zauważyć również na naszym rynku. Prawdziwy boom rozpoczął się dobre kilka sezonów temu (również wśród najmłodszych), natomiast na wiosnę rząd dopuścił pojazdy tego typu do ruchu ulicznego. Niestety, wygląda na to, że równie pozytywny obrót spraw nie dotyczy gier video. A na pewno nie Pure 2.

Szalone wyścigi quadów zdobyły uznanie nie tylko w oczach krytyków, ale również wśród sporego grona odbiorców. Przyczyniła się do tego dobra grafika, efektowna akcja oraz dopracowany system odpowiadający za fizykę i sterowanie. Wydawałoby się, że ze względu na odniesiony sukces, Disney Interactive we współpracy z Blackrock Studios pójdzie za ciosem i bez zbędnego zwlekania wyda kontynuację. Otóż kolejna cześć Pure faktycznie była w drodze, jednak wszystko wskazuje na to, że jej wędrówka właśnie dobiegła końca.

Pure 2 ujawnione i... skasowane - ilustracja #1

Przykra informacja ujrzała światło dzienne za pomocą bloga jednego z głównych designerów gry, Younga Ko. Wśród dzieł grafika możemy znaleźć projekty dla takich tytułów, jak Need for Speed: Shift czy Burnout Revenge. Wśród prac da się również dostrzec pierwsze modele pojazdów stworzonych na potrzeby omawianego Pure 2. Wstępne rendery quadów prezentują się zaskakująco dobrze i z pewnością każdy fan adrenaliny od razu zapragnąłby ujrzeć te maszyny w akcji. Niestety, by to zrobić, będzie musiał udać się do najbliższego salonu, gdyż wedle szyldu zdobiącego obrazki, gra zwyczajnie się nie ukaże. Jak na razie ani deweloperzy, ani sam artysta nie skomentowali oficjalnie tego smutnego faktu, chodzą jednak pogłoski, że decyzja została podjęta w wyniku ciężkiego okresu, przez jaki przechodzi Disney Interactive. Pozostaje mieć nadzieję, że władze koncernu zmienią swoją strategię i Pure 2 ponownie trafi do produkcji. Choćby za rok.