Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDSWii
Okładka Rabbids Go Home (NDS)
OkładkaRabbids Go Home (NDS)

Rabbids Go Home

Zabawne i niesforne Kórliki powracają. Tym razem gryzonie chcą dostać się do domu, czyli na Księżyc. Aby tego dokonać postanawiają zbudować wysoką wieżę, wykorzystując wszystko co tylko znajdą.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rabbids Go Home Premiera

1lis2009

Wii NDS

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Rabbids Go Home

Super Mario 64 DS

Kirby Super Star Ultra

The Smurfs 2

Rabbids Go Home to kolejne przygody zwariowanych Kórlików (nie mylić z królikami!), wykreowanych w jednej z odsłon serii platformówek o Raymanie. Tym razem złośliwe istoty próbują dostać się do domu. W odróżnieniu od kilku poprzednich części cyklu, Rabbids Go Home to przygodowa gra akcji, a nie zestaw mini-gierek. Dzieło zostało stworzone przez francuską firmę Ubisoft.

W grze pomagamy wspomnianym gryzoniom wrócić do domu. Istoty nie bardzo wiedzą jednak gdzie to jest, więc po prostu postanawiają udać się na Księżyc. Żeby tego dokonać obmyśliły one sprytny plan – trzeba zbudować odpowiednio wysoką wieżę. Naszym zadaniem jest zebranie wystarczającej ilości złomu i rozmaitych przedmiotów, żeby w końcu dostać się na upragnioną naturalną satelitę. Gracz kontroluje dwa Kórliki jednocześnie. Jeden z nich siedzi wewnątrz sklepowego wózka, a drugi służy za napęd.

Znane ze swojej niesforności istoty zbierają budulec w najbardziej bezpośredni z możliwych sposobów – po prostu uderzając w dany przedmiot. Do zwiedzenia czeka sześć światów podzielonych na ponad 50 misji rozgrywanych w 20 różnych sceneriach. Hasamy po takich lokacjach jak lotnisko, cmentarz, muzeum, biuro czy supermarket. Na naszej drodze spotkać możemy około 100 różnych stereotypowych przedstawicieli gatunku ludzkiego. Głównym wrogiem Kórlików są natomiast Verminatory, które zastawiają na nie groźne pułapki.

Do naszej dyspozycji oddano kilka wysublimowanych umiejętności. Jedną z nich jest przykładowy atak BHAH!, który pozbawia daną osobę ubrań. Oczywiście także odzież staje się składnikiem wieży. Podczas zabawy możemy zbierać rozmaite bonusy poukrywane na poszczególnych poziomach. Wiele z przedmiotów oferuje nowe zdolności, jak np. unoszenie się w powietrzu.

Całość została wykonana przy wykorzystaniu charakterystycznej dla serii stylistyki. Oglądamy więc bardzo kolorowe lokacje i postacie oraz słuchamy zwariowanej muzyki. Ważnym aspektem produkcji jest również specyficzne poczucie humoru i zróżnicowana rozgrywka. Gra oferuje mniej więcej 15 godzin zabawy oraz dodatkowo tryb sieciowy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rabbids Go Home

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS