Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Kirby 64: The Crystal Shards (Wii)
OkładkaKirby 64: The Crystal Shards (Wii)

Kirby 64: The Crystal Shards Wii

Reedycja trójwymiarowej platformówki, która pierwotnie ukazała się na Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego duszka, wyruszając na poszukiwania fragmentów rozbitego kryształu.

Zręcznościowe | platformówki 3D | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby 64: The Crystal Shards Premiera Wii

25lutego2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kirby 64: The Crystal Shards

Super Mario Galaxy

Super Mario 64

Rabbids Go Home

Kirby 64: The Crystal Shards jest trójwymiarową platformówką, w której gracz zajmuje się eksploracją baśniowych światów. Gra ta debiutowała w 2000 roku, ukazując się na konsolę Nintendo 64. Opisywana reedycja przygotowana została z myślą o klientach serwisu Virtual Console. Kirby 64: The Crystal Shards przed pobraniem wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points.

Gracz w trakcie zabawy poznaje dalsze losy sympatycznego duszka Kirby’ego. Wraz ze swymi przyjaciółmi zamieszkuje on planetę o nazwie Ripple Star, z wyglądu przypominającą duże serduszko. Tym razem dzielny bohater musi przyczynić się do powstrzymania Mrocznej Materii, co stanie się możliwe poprzez zebranie stu fragmentów rozbitego krzyształu. Jednocześnie należy zapobiec temu żeby obiekty te nie wpadły w niepowołane ręce. W celu zdobycia wszystkich fragmentów Kirby musi w sumie odwiedzić sześć różnych planet. Warto dodać, iż tytułowy duszek może liczyć na wsparcie ze strony przyjaźnie nastawionych postaci. Są to między innymi Waddle Dee oraz król Dadede.

Właściwa rozgrywka skupia się w głównej mierze na konieczności badania plansz, kolekcjonowania kolejnych fragmentów kryształu oraz pokonywania przeciwników. Jednym z głównych elementów odróżniających opisywany produkt od osiągnięć konkurencji jest możliwość kopiowania umiejętności przeciwników, dzięki czemu skuteczniej będzie się im można przeciwstawić. Ponadto dostępna jest opcja łączenia zdobytych już zdolności w celu uzyskania dostępu do potężniejszych ataków. Kirby na swojej drodze napotyka zarówno standardowych wrogów jak i zdecydowanie potężniejszych bossów, z którymi z oczywistych względów ciężej jest się rozprawić.

Pewnym urozmaiceniem są trzy wbudowane mini-gry, niezależne od singleplayera i skupiające się na możliwości zabawy z innymi graczami (multiplayer do 4 osób). Sterowanie w wersji na Wii pozostało w zgodzie z pierwowzorem. Żadnych poważniejszych zmian nie doczekała się też oprawa wizualna. Sympatyczny duszek przemieszcza się więc po dość prymitywnie zaprojektowanych trójwymiarowych światach. Na uwagę zasługują jednak zabawne animacje w wykonaniu tej postaci.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kirby 64: The Crystal Shards

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kirby 64: The Crystal Shards Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller