Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Super Mario 64 (Wii)
OkładkaSuper Mario 64 (Wii)

Super Mario 64 Wii

Super Mario 64 to pierwsza platformówka 3D z popularnym hydraulikiem w roli głównej, wyznaczająca trendy w gatunku pod koniec lat 90. XX wieku. Developerzy z firmy Nintendo postanowili przypomnieć ów tytuł, przygotowując go dla posiadaczy Wii.

Zręcznościowe | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario 64 Premiera Wii

19listopada2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Mario 64

Super Mario Galaxy

Rabbids Go Home

Frogger Returns

Super Mario 64 to kolejna odsłona pierwszej całkowicie trójwymiarowej platformówki, wydanej w roku 1996. Developerzy z firmy Nintendo postanowili odświeżyć tytuł, przygotowując go dla posiadaczy Wii. Gra została udostępniona w ramach usługi Virtual Console, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za odpowiednią opłatą.

Wcielając się w wąsatego hydraulika, użytkownik kieruje się do zamku Księżniczki Brzoskwinki, planującej wydanie wspaniałego balu. Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu Mario zastaje jedynie panującą w każdej komnacie ciszę. Oczywiście nie byłby on sobą, gdyby nie podjął się zadania dowiedzenia się, kto i dlaczego porwał wszystkich mieszkańców pałacu.

Wiszące na ścianach obrazy stanowią portale do piętnastu różnych wirtualnych środowisk. Aby się do nich dostać, wystarczy wskoczyć w środek płótna. Rozgrywka tradycyjnie polega na omijaniu przeszkód oraz stawaniu w szranki z całą chmarą przeciwników (przygotowano ich ponad trzydzieści rodzajów). Rozwiązanie pojawiających się od czasu do czasu zagadek jest pawie tak samo ważne, jak zbieranie gwiazdek, których łącznie jest aż sto dwadzieścia.

W pewnych lokacjach znaleźć można muchomorki, zapewniające krótkotrwałe, aczkolwiek niezbędne zdolności, jak chociażby latanie. Bez wspomagaczy protagonista potrafi niezwykle szybko biegać, nadzwyczaj wysoko skakać, pływać, wspinać się po drzewach, a nawet robić salto. Wszystkie te czynności wykonuje się, wykorzystując klasyczny kontroler dla Wii.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Mario 64

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Super Mario 64 Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller