Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Super Mario 64 (Wii)

Super Mario 64 Wii

Super Mario 64 to pierwsza platformówka 3D z popularnym hydraulikiem w roli głównej, wyznaczająca trendy w gatunku pod koniec lat 90. XX wieku. Developerzy z firmy Nintendo postanowili przypomnieć ów tytuł, przygotowując go dla posiadaczy Wii.

Zręcznościowe | Mario

Nintendo Wii
Okładka Super Mario 64 (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19listopada2006

Super Mario 64 to kolejna odsłona pierwszej całkowicie trójwymiarowej platformówki, wydanej w roku 1996. Developerzy z firmy Nintendo postanowili odświeżyć tytuł, przygotowując go dla posiadaczy Wii. Gra została udostępniona w ramach usługi Virtual Console, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za odpowiednią opłatą.

Wcielając się w wąsatego hydraulika, użytkownik kieruje się do zamku Księżniczki Brzoskwinki, planującej wydanie wspaniałego balu. Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu Mario zastaje jedynie panującą w każdej komnacie ciszę. Oczywiście nie byłby on sobą, gdyby nie podjął się zadania dowiedzenia się, kto i dlaczego porwał wszystkich mieszkańców pałacu.

Wiszące na ścianach obrazy stanowią portale do piętnastu różnych wirtualnych środowisk. Aby się do nich dostać, wystarczy wskoczyć w środek płótna. Rozgrywka tradycyjnie polega na omijaniu przeszkód oraz stawaniu w szranki z całą chmarą przeciwników (przygotowano ich ponad trzydzieści rodzajów). Rozwiązanie pojawiających się od czasu do czasu zagadek jest pawie tak samo ważne, jak zbieranie gwiazdek, których łącznie jest aż sto dwadzieścia.

W pewnych lokacjach znaleźć można muchomorki, zapewniające krótkotrwałe, aczkolwiek niezbędne zdolności, jak chociażby latanie. Bez wspomagaczy protagonista potrafi niezwykle szybko biegać, nadzwyczaj wysoko skakać, pływać, wspinać się po drzewach, a nawet robić salto. Wszystkie te czynności wykonuje się, wykorzystując klasyczny kontroler dla Wii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 75 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Mario 64

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Mario 64

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Classic Controller

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Mario i jego 10 rekordów Guinnessa
Mario i jego 10 rekordów Guinnessa

wiadomość22 maja 2010

Najsłynniejszym hydraulikiem świata jest i będzie (mimo starań modela Piotra Adamskiego) sympatyczny Mario, którego najnowsze przygody – gra Super Mario Galaxy 2 – pojawią się na rynku już w czerwcu. Z tej okazji „graczowska” edycja tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa przypomina najważniejsze rekordy wąsatego Włocha.

Kolejny Mario i The Legend of Zelda najwcześniej w 2009
Kolejny Mario i The Legend of Zelda najwcześniej w 2009

wiadomość28 lipca 2008

Oferta, z jaką Nintendo wystąpiło podczas targów E3 Media & Business Summit, nie pozostawiła złudzeń, że japoński koncern w najbliższym czasie będzie mierzył w odbiorców z segmentu casual. Czy oznacza to, że bardziej wymagających posiadaczy Wii czekają lata posuchy? Na to pytanie starali się uzyskać odpowiedź redaktorzy niemieckiego serwisu SpiegelOnline, którzy po zakończeniu E3 przeprowadzili wy