Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 grudnia 2022, 11:51

Film Super Mario Bros. niczym gra z lat 90.; te zwiastuny wywołują nostalgię

Zwiastuny filmowego Super Mario Bros. urzekły graczy, a fanowskie przeróbki tych trailerów do zachwytów dodają nutę nostalgii.

Źródło fot. Illumination Entertainment | Universal Pictures | Nintendo.
i

Zwiastuny filmowego Mario rozbudziły nadzieje na kolejną (względnie) udaną ekranizację gry wideo, mimo że już po pierwszym z nich fani znaleźli powód do narzekań. Jednocześnie prześcigają się w publikowaniu „radosnej twórczości Internetu” w oparciu o udostępnione oficjalne materiały. Na przykład zwiastunów The Super Mario Bros. Movie, tyle że odtworzonych w oryginalnych grach.

Takie przeróbki pojawiają się od publikacji pierwszego trailera, a każdy kolejny również otrzymał takie wersje. Większość z nich, jak powyższe i wcześniejsze dzieła kanałów King Bob Gaming oraz Coda w serwisie YouTube, oparto na Super Mario 64, skądinąd znanym z licznych – tak je nazwijmy – ciekawych fanowskich kreacji.

Mniej liczne są zwiastuny odtworzone z wykorzystaniem sprite’ów dwuwymiarowych gier z Mario, na przykład filmik udostępniony przez kanał DannyB Plays. Niektórzy nie zapomnieli też o oryginalnym serialu animowanym (niestety…).

Są też tacy, co poszli w nieco innym kierunku. Na przykład popularny kanał Level UP zamieścił 8-bitową wersję pierwszego zwiastuna stylizowaną na oryginalne Super Mario Bros. Z kolei GamexPlain po prostu podmieniło oprawę dźwiękową filmiku, dodając muzykę i efekty dźwiękowe ze starych gier z Mario.

Co zabawne, nie można wykluczyć, że produkcja wytwórni Illumination również uwzględni nawiązania do oprawy wizualnej dawnych gier z Mario. Dokładnie taki zabieg wykorzystano w Super Mario Odyssey, w którym pojawiły się dwuwymiarowe etapy oraz kanciasty kostium bohatera z gry na konsolę Nintendo 64. Jest więc szansa, że pikselowaty Mario pojawi się w filmie – choćby i na ułamek sekundy.

The Super Mario Bros. Movie obejrzymy w polskich kinach 26 maja 2023 roku, niecałe dwa miesiące po światowej premierze.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej