Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2022, 13:50

autor: Aleksandra Wosz

Klikacze i inne zagrożenia na nowym wideo z serialu The Last of Us

Serial The Last of Us ma pozostać wierny oryginałowi. Zarażeni oraz inne zagrożenia pokazane na najnowszym wideo prezentują bardzo wysoki poziom i przypominają to, co możemy kojarzyć z gier. Zatem kreacje potworów powinny zadowolić nawet największych fanów.

Źródło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Premiera serialu HBO The Last of Us jest coraz bliżej. Oczekiwanie umilają fanom materiały promocyjne, którymi regularnie dzielą się twórcy. Wideo udostępnione niedawno za pośrednictwem Twittera rzuca nowe światło na niebezpieczeństwa występujące w świecie Joela i Ellie. Jednym z głównych zagrożeń w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych są klikacze, będący trzecim stadium infekcji, która dotyka ludzi.

Owe stwory są niewidome z powodu grzyba porastającego ich twarze. Poruszają się i polują za pomocą echolokacji, wydając przy tym specyficzny dźwięk, któremu zawdzięczają nazwę. Przyglądając się udostępnionym materiałom, nie ma wątpliwości, że klikacze zostali porządnie odwzorowani. Wideo daje również niewielki podgląd na innych zainfekowanych, biegaczy, oraz niebezpieczeństwo pod postacią ludzkich najeźdźców, napadających na osady ocalałych.

Od wielu lat wiadomo, że adaptowanie gier na filmy czy seriale to trudne zadanie. Sprostanie oczekiwaniom fanów oryginału i jednoczesne przyciągnięcie nowych odbiorców nie każdemu się udaje. Jest jednak kilka tytułów, które przełamały ten stereotyp i jest szansa, że podobnie będzie z serialem The Last of Us. HBO potraktowało projekt bardzo poważnie, zatrudniając twórcę gry, Neila Druckmanna, oraz showrunnera wysoko ocenianego Czarnobyla, Craiga Mazina.

W wywiadzie dla Empire Mazin przyznał, że ta historia ma ogromny potencjał.

To otwarta i jednocześnie zamknięta sprawa. To najwspanialsza historia, jaką kiedykolwiek opowiedziano w grach wideo. Głowni bohaterowie nie strzelali niczym z gałek ocznych. To byli po prostu ludzie, a to samo w sobie jest niezwykle rzadkie w grach. Niesamowity jest fakt, że utrzymali to na takim poziomie, iż poruszyło to graczy – nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, a gram w gry wideo od 1977 roku.

HBO Max kupisz tutaj

Twórcy serialu przyznają, że ta historia ma potencjał i sukces serialu to tylko kwestia czasu. Czy ten potencjał został wykorzystany, przekonamy się na własne oczy w nowym roku. Premiera serialu The Last of Us odbędzie się 16 stycznia 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej