Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sonic and the Secret Rings (Wii)
OkładkaSonic and the Secret Rings (Wii)

Sonic Wild Fire Wii

Sonic and the Secret Rings

Sonic and the Secret Rings jest powrotem do korzeni serii. Słynący z osiągania zawrotnych prędkości jeż ma duże pole do popisu, bowiem twórcy bardziej skupili się na akcji, niż eksplorowaniu świata, a sama gra ma więcej cech znanych z wyścigów, niż typowej platformówki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Wild Fire Premiera Wii

20lutego2007

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Niebieski jeż o imieniu Sonic, który pojawia się w kolejnych grach od wielu lat, trafił również na konsolę Wii. Ta stworzona przez Sonic Team i wydana przez firmę Sega pozycja powstała wyłącznie z myślą o nowym sprzęcie Nintendo. Autorzy Sonic Wild Fire postanowili tym razem zapewnić swojemu bohaterowi przygodę w arabskim klimacie, przenosząc go do krainy rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Przychodzi nam więc zwiedzić piękne świątynie, wielkie pustynie, czy tajemnicze ruiny.

Sonic Wild Fire jest powrotem do korzeni serii – słynący z osiągania zawrotnych prędkości jeż ma w tej grze duże pole do popisu, bowiem twórcy, podobnie jak w swoich najstarszych grach, bardziej skupili się na akcji, niż eksplorowaniu świata, a sama gra ma więcej cech znanych z wyścigów, niż typowej platformówki. Widoczne jest to między innymi w sterowaniu, które jest proste aż do bólu. W ogóle nie potrzebujemy analogowej gałki, a kontrola nad postacią odbywa się w całości przy pomocy żyroskopowego pada. Jeż biegnie po trasie, która jest z góry ustalona, a gracz kieruje jego ruchami po prostu wychylając kontroler na boki. Oprócz tego w zabawie przydatny jest jeden przycisk, odpowiedzialny za zatrzymanie postaci i skok. Pochylenie pilota do tyłu sprawia, że Sonic zwalnia, a do przodu – uaktywnia jego atak.

Mimo, że tempo bywa doprawdy zawrotne, autorzy zadbali o piękne krajobrazy do podziwiania. Warto zwrócić również uwagę na wiele prześlicznych efektów, nie można też z pewnością narzekać na bardzo ładne i wyraźne tekstury. Jako, że trasa naszego biegu jest z góry zaplanowana, nie mamy możliwości ustawienia kamery.

Podobnie, jak w poprzednich grach z serii Sonic, na naszej drodze czekają różnego rodzaju wyrzutnie i trampoliny – to one jeszcze bardziej rozpędzają bohatera i sprawiają, iż akcja czasami jest tak szybka, że potrzebny jest niezły refleks, aby wybrnąć z opresji. Jak zwykle na naszej drodze staje szereg wrogów, których trzeba wyeliminować dzięki specjalnym atakom - nie obejdzie się również bez kolekcjonowania pierścieni. Nie trzeba dodawać, że warto się spieszyć – szybkie ukończenie etapu to dodatkowe punkty na naszym koncie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Wild Fire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.