Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2009, 19:48

Tom Clancy's Ghost Recon Predator nową odsłoną popularnej marki?

Z informacjami na temat nowej odsłony cyklu Ghost Recon mieliśmy do czynienia już kilkukrotnie. Ostatnia z nich wskazywała na to, że francuski koncern Ubisoft zdecydował się na przesunięcie premiery gry na okres od marca 2010 do lutego 2011 roku. Kolejnych szczegółów dostarcza Australian Office of Film and Literature Classification.

Z informacjami na temat nowej odsłony cyklu Ghost Recon mieliśmy do czynienia już kilkukrotnie. Ostatnia z nich wskazywała na to, że francuski koncern Ubisoft zdecydował się na przesunięcie premiery gry na okres od marca 2010 do lutego 2011 roku. Kolejnych szczegółów dostarcza Office of Film and Literature Classification – australijski urząd zajmujący się m.in. klasyfikacją wiekową gier.

Tom Clancy's Ghost Recon Predator nową odsłoną popularnej marki? - ilustracja #1

Fragment wpisu zamieszczonego na stronie OFLC.

Nowy wpis w jego bazie poświęcony został multiplatformowemu Tom Clancy’s Ghost Recon Predator. Z zawartych w nim danych wynika, że produkcja zostanie wyprodukowana i wydana przez wspomniany już Ubisoft i będzie (jakżeby inaczej) nową odsłoną marki Ghost Recon.Na australijski rynek trafi z kategorią wiekową MA 15+. W chwili obecnej wszelkie informacje mają jednak charakter mocno nieoficjalny.

Co może oznaczać zawarte w tytule określenie Predator? Oczywiście ciężko to jednoznacznie stwierdzić, lecz nikt nie zabroni nam snuć domysłów. Jednym z nich wydaje się być możliwość zawarcia w grze bezzałogowego samolotu do zastosowań militarnych MQ-1 Predator. Umieszczenie jego nazwy w tytule mogłoby sugerować, że miałby on w niej zagrać bardzo ważną rolę. Miejmy nadzieję, że Ubisoft już niedługo oficjalnie zweryfikuje wszystkie podane informacje.

Ostatnimi grami z cyklu Ghost Recon były dwie odsłony Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter, wydane w 2006 i 2007 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 (w tym przypadku jedynie część druga). Produkcje spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. Taktyczne strzelaniny zbierały wysokie noty – w okolicach 80-85% - i zdołały do siebie przekonać ponad pięć milionów graczy na całym świecie (według danych serwisu VGChartz.com). Marka ma zatem wielu oddanych fanów, którzy od dwóch lat nie mogą doczekać się zapowiedzi kontynuacji. Jesteśmy pewni, że takowa wiadomość spotkałaby się z wielką aprobatą z ich strony.

Dodatkowo na łamach strony internetowej OFLC umieszczono wpis poświęcony grze Rabbids Lab – najprawdopodobniej nowej odsłony popularnego cyklu o Kórlikach, której ostatnim przedstawicielem jest Rabbids Go Home na Nintendo DS i Wii.