Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike (XBOX)

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike XBOX

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike jest samodzielnym rozszerzeniem drugiej części popularnej serii taktycznych gier akcji, opatrzonych nazwiskiem znanego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych.

To jest dodatek do gry Tom Clancy's Ghost Recon 2.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike (XBOX)

producent: Red Storm

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

2sierpnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike jest samodzielnym rozszerzeniem drugiej części popularnej serii taktycznych gier akcji, opatrzonych nazwiskiem znanego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych. Wraz z elitarną grupą żołnierzy wkraczamy do akcji, wymierzonej w pakistańskiego dowódcę wojskowego, który zamordował kazachskiego prezydenta i zamierza ze swoimi żołdakami przejąć kontrolę nad stolicą Astaną i resztą kraju. Musimy więc umiejętnie poprowadzić do boju niewielki oddział komandosów, współpracujący z siłami pokojowymi Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zupełnie nowa kampania dla pojedynczego gracza oferuje jedenaście rozbudowanych misji, zlokalizowanych w różnych miejscach Kazachstanu. Każdy scenariusz składa się z szeregu rozmaitych zadań, ale kolejność i metodę ich wykonywania ustalamy samodzielnie. Wykorzystujemy rzecz jasna piętnaście dodatkowych rodzajów uzbrojenia z karabinem szturmowym typu SCAR na czele. Ponadto dostrzegamy zmieniające się warunki pogodowe (zamiecie śnieżne w górach, kurzawy na równinach etc.), co pozytywnie wpływa na realizm zabawy.

Dzięki usłudze Xbox Live poznajemy z kolei wieloosobowe aspekty Tom Clancy’s Ghost Recon 2: Summit Strike. Tryb multiplayer stawia przed nami blisko ćwierć setki map i tyle samo opcji prowadzenia rozgrywki - m.in. walka tzw. wolnych strzelców, kooperacja przeciwko nadlatującym śmigłowcom i zespołowe niszczenie wrogich pojazdów opancerzonych. Warto zauważyć, iż developerzy zaimplementowali sporo nigdzie nie pokazywanych wcześniej modeli postaci (np. żołnierze w charakterystycznym śnieżnym kamuflażu).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel
Tom Clancy's Ghost Recon Predator nową odsłoną popularnej marki?
Tom Clancy's Ghost Recon Predator nową odsłoną popularnej marki?

wiadomość20 października 2009

Z informacjami na temat nowej odsłony cyklu Ghost Recon mieliśmy do czynienia już kilkukrotnie. Ostatnia z nich wskazywała na to, że francuski koncern Ubisoft zdecydował się na przesunięcie premiery gry na okres od marca 2010 do lutego 2011 roku. Kolejnych szczegółów dostarcza Australian Office of Film and Literature Classification.

Plotki o nowych grach z serii Rainbow Six oraz Ghost Recon

wiadomość8 stycznia 2009

Serwis Computer and Video Games wszedł w posiadanie nowych informacji na temat dwóch serii wchodzących w skład marki Tom Clancy. Chodzi oczywiście o następne odsłony Rainbow Six oraz Ghost Recon, które, jeśli wierzyć informatorom, miałyby zostać oficjalnie zapowiedziane w przeciągu kilku kolejnych tygodni.

Nowy Ghost Recon na horyzoncie
Nowy Ghost Recon na horyzoncie

wiadomość31 marca 2008

Oficjalny serwis francuskiej firmy UbiSoft poświęcony grom z cyklu Ghost Recon od kilkudziesięciu godzin wita graczy dosyć oryginalną zapowiedzią stworzoną w technologii flash. Póki co nie wiemy jakiemu dokładnie tytułowi jest ona poświęcona, niemniej jednak chodzi tu najpewniej o kolejną pozycję z cyklu Ghost Recon.

Ghost Recon 2: Summit Strike – premiera 2 sierpnia

wiadomość26 lipca 2005

Od jakiegoś czasu w fazie developingu znajduje się trzecia odsłona cyklu Ghost Recon, dedykowana posiadaczom pecetów, konsol drugiej generacji oraz PS3 i Xbox 360, jej rynkowy debiut powinien nastąpić jeszcze w tym roku. Jednak zanim to nastąpi, entuzjaści wspomnianej sagi otrzymają samodzielne rozszerzenie dedykowane „dwójce”, przygotowane niestety jedynie na stacjonarną konsolę Microsoftu.