Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Conflict: Vietnam (PC)
OkładkaConflict: Vietnam (PC)

Conflict: Vietnam

Conflict: Vietnam to kolejny produkt z serii, której dwie poprzedzające części traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej – nawiązanie do pierwszej amerykańskiej operacji irackiej (początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku) o kryptonimie Pustynna Burza.

Akcji | TPP | Wietnam | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conflict: Vietnam Premiera

3wrz2004

PC PS2 XBOX

„Conflict: Vietnam” to gra akcji ukazana w perspektywie trzeciej osoby (TPP). To także trzecia produkcja z bestsellerowej serii stworzonej przez grupę developerską Pivotal Games.

Dwie poprzednie części traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej, czyli w pierwszej amerykańskiej operacji irackiej, noszącej kryptonim Pustynna Burza. Tym razem bierzemy udział w wojnie w Wietnamie. Akcję przesunięto jeszcze dalej na Wschód i głębiej w przeszłość. Fabuła przedstawia teraz najintensywniejszą fazę (lata 1966-1969) interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonej w Wietnamie. W „Conflict: Vietnam” śledzimy losy czterech amerykańskich żołnierzy: Ragmana, Juniora, Hossa oraz Cherry. Przez przypadek oddzielili się oni od swojego oddziału w trakcie Ofensywy Tet w 1968 roku. Jedyny sposób, aby wydostać się z terenów zajętych przez armię wroga to samodzielne przedarcie się przez linię frontu.

Twórcy gry wykorzystali wiele elementów rodem z głośnego filmu Francisa Forda Coppoli, zatytułowanego „Apocalipse Now” („Czas Apokalipsy”). Co za tym idzie w „Conflict: Vietnam” nie tylko poznajemy teren i strzelamy do wrogich partyzantów Viet-Congu. Poza eksploracją najeżonej niespodziankami dżungli włączymy także w różnych wioskach, świątyniach oraz mieście Hue - starożytnej stolicy Wietnamu. Podczas czternastu zróżnicowanych misji otrzymujemy także możliwość sterowania opancerzoną łodzią oraz odbijania zakładników. W „Conflict: Vietnam” zawsze trzeba być przygotowanym na nagłe i ekstremalne sytuacje, w których trzeba szybko podejmować decyzję.

Na szczęście żołnierze, którymi kierujemy są zawodowcami, którzy bez względu na sytuację potrafią dobrze wykorzystać każdą dostępną pod ręką broń. W skład oddanego dyspozycji graczy arsenału wchodzi blisko 20 typów broni m.in. pistolet, karabiny M16A2 i M60, shotgun, wyrzutnia rakiet, miny oraz granatnik M79. Ponadto twórcy gry oddali do użytku kilka pojazdów bojowych m.in. amfibię M113A1 APC, rosyjski samochód z napędem na cztery koła GAZ, czołg US M48 Patton oraz helikopter UH-1 'Huey'. Nasza grupa żołnierzy niekiedy ma także do dyspozycji ostrzały artyleryjskie oraz zrzuty napalmu. Przeciwko wrogom można także wykorzystywać elementy otoczenia m.in. da się przeprowadzić sabotaż pojazdów, strzelać w oświetlenie oraz wysadzać budynki. Ponadto nasze postacie z czasem zdobywają doświadczenie. Co za tym idzie możemy rozwijać w nich 12 zdolności w kategoriach takich jak np. snajper, medyk, saper czy dowódca.

Dodatkowo „Conflict: Vietnam” posiada wysokiej jakości oprawę graficzną. Silnik graficzny wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne do zaprezentowania efektów specjalnych. Na dodatek grafika przez cały czas utrzymuje całkowicie płynną animację. Gra posiada także niesamowitej jakości efekty dźwiękowe. Do tego celu wykorzystuje specjalny przestrzenny system dźwiękowy pozwalający na rozpoznanie gdzie znajduje się jakaś poruszająca się postać.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 598 głosów czytelników.

Conflict: Vietnam cena w dniu premiery: 14,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Conflict: Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Conflict: Vietnam Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 2.5 GB HDD
PC
PS2
XBOX