Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 lipca 2004, 13:32

autor: Speed

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004

Tegoroczne targi Games Convention zapowiadają się bardzo smakowicie. Obecność zapowiedzieli czołowi europejscy wydawcy, dziś natomiast przedstawiciele firmy UbiSoft, kolejnego potentata branżowego, przedstawili listę swoich nadchodzących produkcji, które zaprezentują podczas tej imprezy. Trzeba przyznać, że jest na co czekać!

Tegoroczne targi Games Convention zapowiadają się bardzo smakowicie. Obecność zapowiedzieli czołowi europejscy wydawcy, dziś natomiast przedstawiciele firmy UbiSoft, kolejnego potentata branżowego, przedstawili listę swoich nadchodzących produkcji, które zaprezentują podczas tej imprezy. Trzeba przyznać, że jest na co czekać!

Targi odbędą się za niecałe dwa tygodnie, w dniach 19-22 sierpnia. Poniżej przedstawiamy tytuły, których grywalne wersje demonstracyjne zobaczą uczestnicy GC 2004. Godnym odnotowania faktem jest to, iż prezentacja trzeciej części przygód legendarnego Sama Fishera - Splinter Cell Chaos Theory – będzie pierwszym publicznym, światowym pokazem!

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #1

Brothers in Arms jest taktyczną grą akcji, stanowiącą debiutancką część specjalnej serii o tematyce militarnej. Produkt opracowali developerzy, odpowiedzialni wcześniej m.in. za Tony Hawk’s Pro Skater 3, James Bond 007: NightFire i PeCetową wersję Halo: Combat Evolved. Natomiast rolę głównego bohatera pełni dzielny sierżant Matt Baker, który rzeczywiście uczestniczył w II Wojnie Światowej.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #2

Prince of Persia 2 to sequel znakomitego „Prince of Persia: The Sands of Time”, który przez wielu został okrzyknięty najlepszą grą akcji 2003 roku. Druga część wprowadza do rozgrywki kilka istotnych zmian, aczkolwiek podstawowe założenia rozgrywki pozostały niezmienione.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #3

Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory to trzecia część przygód Sama Fishera. Dwie poprzednie odsłony „Splinter Cell” sprzedały się w wielomilionowych nakładach. Najnowsza odsłona jego przygód wprowadza do zabawy wiele istotnych zmian. Obejmują one zarówno mechanikę rozgrywki, jak i grafikę dopasowaną do możliwości najnowszych kart graficznych.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #4

The Settlers: Heritage of Kings jest kolejną częścią popularnej sagi osobliwych gier strategiczno-ekonomicznych, zapoczątkowanej w 1994 roku. Jednakże w odróżnieniu od wszystkich poprzednich odsłon wspomnianej serii, nowy epizod oferuje całkowicie trójwymiarową oprawę wizualną o bardzo wysokim stopniu szczegółowości.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #5

Conflict Vietnam to kolejny produkt z serii gier o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej – nawiązanie do pierwszej amerykańskiej operacji irackiej (początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku) o kryptonimie Pustynna Burza. Tym razem akcję przesunięto dalej na Wschód i głębiej w przeszłość, ponieważ warstwa fabularna przedstawia najintensywniejszą fazę (lata 1966-1969) interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonej w Wietnamie.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #6

Everquest 2 to druga cześć gry firmy Sony Computer Entertainment, jednego z najpopularniejszych MMOcRPG. Akcja gry toczy się w tym samym fantastycznym świecie co część pierwsza, lecz znacznie ulepszonym i oferującym więcej możliwości.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #7

Playboy: The Mansion to pierwsza gra na dużą skalę, powstała na zlecenie wydawcy chyba najsłynniejszego magazynu dla mężczyzn – Playboy Enterprises, Inc, który postanowił poszerzyć swoją ofertę i wejść z nią również na rynek gier video.

Hity UbiSoftu na targach Games Convention 2004 - ilustracja #8

Myst IV Revelation to czwarta odsłona niezwykle popularnej serii „Myst” (pierwszą część wydano na początku lat 90-tych). Mamy tu do czynienia z przygodówką rozgrywaną w statycznym otoczeniu. Czwarta część serii to swoisty powrót do korzeni (biorąc pod uwagę, to co zobaczyliśmy w Uru: Ages Beyond Myst), co oznacza, iż gracz porusza się po oddanych z fotorealistyczną dokładnością planszach, a wszystkie polecenia wydaje przy użyciu myszy.

Szczegóły Games Convention 2004 znajdziecie na oficjalnej witrynie internetowej tej imprezy.