Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lipca 2004

Encyklopedia Gier 2004 – zakończenie sprzedaży w tym roku – kolejna edycja 2005 w sklepach już jesienią.

Soulcatcher, 2 lipca 2004, 16:35

Pragniemy z wyprzedzeniem poinformować iż Encyklopedia Gier 2004 będzie w sprzedaży tylko do dnia 15 lipca 2004. Już teraz zakup tego programu jest bardzo trudny, gdyż praktycznie całkowicie został wyczerpany nakład. Osoby posiadające nie zarejestrowane egzemplarze EG2004 z darmowymi miesięcznymi Abonamentami MayClub są proszone o aktywowanie tych abonamentów do końca lipca 2004, gdyż tylko do tego dnia będzie to możliwe. Nowa lepsza, większa i ładniejsza Encyklopedia Gier 2005 pojawi się w sprzedaży jesienią 2004 roku.

Strzeżcie się "cheaterzy"

Elrond, 2 lipca 2004, 14:55

Firma oferująca zabezpieczenie przed nieuczciwymi użytkownikami gier sieciowych, Punk Buster, postanowiła pójść krok dalej w zwalczaniu oszustów. Nowa funkcjonalność spowoduje bowiem, że gracze, którzy stosują "cheaty" podczas rozgrywek będą musieli poszukać nie tylko nowego cd keya ale także nowego ... komputera!

Drugi Service Pack do gry Trainz Railroad Simulator 2004 dostępny

Speed, 2 lipca 2004, 14:35

Firma Auran, będąca ojcem (względnie matką) niezwykle realistycznego i zaawansowanego symulatora kolei, jakim bez wątpienia jest gra Trainz Railroad Simulator 2004, wypuściła na światło dzienne nowy Service Pack, tym razem oznaczony cyferką 2. Aktualizacja nosi nazwę „Passenger Pack” - i jak sam tytuł wskazuje, zmiany oraz innowacje tyczą się głównie działalności pasażerów.

„Wakacje na maxa”, czyli 100 pomysłów na wakacje
„Wakacje na maxa”, czyli 100 pomysłów na wakacje

Solnica, 2 lipca 2004, 14:29

6 lipca do punktów z prasą trafi wydanie specjalne magazynu CD-Action, w którym wyjątkowo nie uświadczycie ani jednego tekstu na temat gier lub komputerów. W Wakacjach na maxa znajdą się za to opisy mniej lub bardziej zwariowanych sportów, którymi można zajmować się latem.

Pierwsza gra oparta na silniku Unreal 3 w 2006 roku

Speed, 2 lipca 2004, 13:04

O nowym dziecku Epic Games, silniku Unreal 3, jest coraz głośniej. Niedawno pisaliśmy o tym, że owy engine do optymalnego funkcjonowania potrzebować będzie, bagatela, 1024 MB RAM... na karcie graficznej. Informowaliśmy Was też o kilku najciekawszych detalach tego cuda – głównie o nowym modelu cieniowania i sprawach związanych z oświetleniem. Dziś z kolei wiemy, że pierwsza gra, korzystająca z dobrodziejstw tej maszyny, pojawi się najprawdopodobniej w 2006 roku.

Fajerwerki w RollerCoaster Tycoon 3

Elrond, 2 lipca 2004, 12:32

Firma Atari poinformowała, iż w najnowszej odsłonie RollerCoaster Tycoon 3 oprócz trójwymiarowej grafiki i możliwości wirtualnych zjazdów w naszym parku, pojawi się funkcjonalność, dzięki której zaprojektujemy pokazy sztucznych ogni a co więcej, zabawimy się w choreografów tych pokazów i zsynchronizujemy z nimi muzykę. Funkcjonalność ta nosi nazwę Fireworks MixMaster a utwory muzyczne, które wykorzystamy w nowych widowiskach, możemy wybrać z dostarczanych razem z grą lub też zaimportować z plików mp3. Dodatkowo w grze pojawią się realistyczne cykle dnia i nocy, system oświetlenia parku oraz różnorodne efekty pogodowe a także możliwość przyporządkowania każdemu ze "zjazdów" własnego tematu muzycznego.

Amerykański aktor Corey Johnson wystąpi w grze The Mummy

Speed, 2 lipca 2004, 12:24

Pojawienie się znanych postaci i osobistości w grach komputerowych, w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. W ubiegłym tygodniu w Londynie odbył się casting i zarazem nagrania do nowej gry firmy Hip Interactive – The Mummy. Jak sami członkowie owego studia twierdzą, poszczęściło im się, bowiem udało się zatrudnić znanego amerykańskiego aktora, Corey’a Johnsona, kojarzonego z m.in. występów w pierwszej części filmowej „Mumii”.

Powrót kopanego króla – Pro Evolution Soccer 4 zapowiedziana!
Powrót kopanego króla – Pro Evolution Soccer 4 zapowiedziana!

[email protected], 2 lipca 2004, 11:35

Po wczorajszej porażce reprezentacji Czech z Grekami utraciłem wiarę w futbol... Nie mogłem uwierzyć w to, że wygrywa zespół prezentujący tak defensywny styl gry. Na szczęście istnieje firma Konami, która oficjalnie ogłosiła dziś prace nad Pro Evolution Soccer 4! Zespół developerski legendarnego już Shingo 'Seabassa' Takatsuki, za sprawą jesiennej premiery, chce jeszcze bardziej uwidocznić przewagę ich dziecka nad serią FIFA. Jeszcze więcej realizmu i wytyczanie nowych standardów - na to czekają fani tego tytułu.

Pierwsze informacje na temat kolekcjonerskiej edycji Half-Life 2
Pierwsze informacje na temat kolekcjonerskiej edycji Half-Life 2

Krystian Smoszna, 2 lipca 2004, 10:11

Im bliżej do domniemanej premiery Half-Life 2 (ostatnie doniesienia wskazują, że może to być już w sierpniu), tym coraz więcej ciekawszych informacji. Jak podaje francuski serwis Half-Life Expert, na rynku ukażą się równocześnie trzy wersje tego długo oczekiwanego hitu: minimalna, standardowa oraz kolekcjonerska.

Defender nielegalnie udostępniony posiadaczom komórek. Midway i Sony Ericsson spotkają się w sądzie

Krystian Smoszna, 2 lipca 2004, 09:38

Okazuje się, że nic jest w stanie powstrzymać słynnych developerów od próby wydojenia pieniędzy za stare gry komputerowe. Tym razem jednak nie obejdzie się bez interwencji wymiaru sprawiedliwości. Jak podają amerykańskie serwisy informacyjne, do tamtejszego sądu wpłynął pozew firmy Midway przeciwko Sony Ericsson o nielegalną dystrybucję gry Defender na niektórych modelach telefonów komórkowych.

Ścieżka dźwiękowa do Madden NFL 2005
Ścieżka dźwiękowa do Madden NFL 2005

Kull, 2 lipca 2004, 09:30

NFL to bijąca w USA rekordy popularności seria gier, której tematyką jest ubóstwiany tam sport – futbol amerykański. Dla Europejczyków jest to dyscyplina dość egzotyczna, niemniej jednak stopniowo zdobywająca kolejnych miłośników. Premiera najnowszej części NHL zapowiedziana jest na wrzesień, tymczasem ujawniono pełną listę wykonawców i utworów muzycznych, jakie będzie można usłyszeć w Madden NFL 2005.

Trzy nowe tytuły od Heaven X

[email protected], 2 lipca 2004, 08:25

Dwie gry przygodowe z elementami akcji przeznaczone dla młodszych użytkowników PeCetów oraz jeden first person shooter w klimatach fantasy, bazujący na Magnum Engine – takie oto tytuły zapowiedziało polskie studio developerskie Heaven X.