Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2004, 12:24

autor: Speed

Amerykański aktor Corey Johnson wystąpi w grze The Mummy

Pojawienie się znanych postaci i osobistości w grach komputerowych, w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. W ubiegłym tygodniu w Londynie odbył się casting i zarazem nagrania do nowej gry firmy Hip Interactive – The Mummy. Jak sami członkowie owego studia twierdzą, poszczęściło im się, bowiem udało się zatrudnić znanego amerykańskiego aktora, Corey’a Johnsona, kojarzonego z m.in. występów w pierwszej części filmowej „Mumii”.

Pojawienie się znanych postaci i osobistości w grach komputerowych, w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. W ubiegłym tygodniu w Londynie odbył się casting i zarazem nagrania do nowej gry firmy Hip InteractiveThe Mummy. Sami członkowie owego studia twierdzą, iż dużym szczęściem było zatrudnienie znanego amerykańskiego aktora, Corey’a Johnsona, kojarzonego z m.in. występów w pierwszej części filmowej „Mumii”.

Jak udało nam się dowiedzieć, cała sesja dubbingowa z udziałem Amerykanów oraz Anglików trwała około ośmiu godzin. „To była nasza pierwsza gra, nad którą pracowaliśmy, gdzie ważna jest również synchronizacja głosów z poruszaniem się ust ” – mówi Phil Morris , producent . „Włożyliśmy sporo pracy, by dorównać jakością do serii filmów animowanych o tym samym tytule, a także dopasować głosy poszczególnych aktorów do charakterów postaci. Nasze działania pokazują, że można tworzyć gry na podstawie filmów bądź kreskówek rodem z telewizji, i to w centrum Londynu, bez żadnego zwiększania budżetu oraz obsady do rozmiarów znanych z Hollywood .”

Sama gra, The Mummy, pozwoli graczom wcielić się w rolę Alexa O’Conella, który przeżywa właśnie przygodę swego życia – musi unicestwić plany przejęcia kontroli nad światem przez złą, tytułową „Mumię”. Całość oprawiona zostanie w wspaniałą oprawę wizualną, która będzie żywo przypominać telewizyjny odpowiednik. Premiera omawianego programu, którego tworzeniem zajmuje się studio developerskie L. S. P., przewidziana została na jesień roku bieżącego. Gra pojawi się na trzech platformach – poza „pecetowcami” w ten tytuł dane będzie zagrać również posiadaczom konsol Xbox oraz PS2.