Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 lipca 2004

GOL Adventure 2004: Akrobacje lotnicze – uczestnicy imprezy wyłonieni

Redakcja GRYOnline.pl, 8 lipca 2004, 18:59

W dniu dzisiejszym, w drodze losowania, wyłonione zostały dwie osoby, które otrzymają niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w pierwszej, tegorocznej imprezie z cyklu GOL Adventure 2004, czyli w lotach akrobacyjnych nad Polskim Wybrzeżem.

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień czwarty)

Kull, 8 lipca 2004, 16:34

Witam w specjalnym cyklu newsów poświęconych informacjom o grze Soldiers: Ludzie Honoru, dziś w już czwartym „dniu żołnierskim”. Oczywiście, jak co dzień czekają nas kolejne emocje związane z konkursem filmowym. Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż wraz z publikacją informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawia się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której się uda odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi, sam zaś konkurs trwa codziennie (przez 7 dni), a każdego dnia można wygrać egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Życzymy dobrej zabawy! Zaraz po wzięciu udziału w konkursie zapraszamy do lektury tekstu, dziś poświęconego „broni” występującej w grze Soldiers.

Tony Hawk Underground 2 - nowe informacje - będzie wersja PC

Elrond, 8 lipca 2004, 15:20

Jak dotąd nie znaliśmy wiele szczegółów dotyczących Tony Hawk Underground 2, oprócz tego, iż tytuł ten ma się ukazać i jak zwykle oferować będzie możliwość jazdy na desce. Dzisiaj natomiast została uaktualniona "karta" gry na stronie firmy Activision, z której dowiadujemy się nieco więcej o tej pozycji. A co najważniejsze, posiadacze PC nie muszą już z zazdrością patrzeć na konsolowców - Tony Hawk Underground 2 ukaże się również na komputerach osobistych.

Metal Gear Solid na papierze
Metal Gear Solid na papierze

Speed, 8 lipca 2004, 14:36

Gry video, wykorzystujące fabułę znanych, świetnych, wciągających książek, bynajmniej nikogo nie dziwią. Filmy – podobnie. Książki, powstałe na podstawie gier, są już swoistym fenomenem. Do takiej dość niecodziennej sytuacji dojdzie we wrześniu br., kiedy to zachodnie konsorcjum wydawnicze IDW Publishing pokaże światu pierwszą cześć (ze wszystkich sześciu) komiksu zatytułowanego „Metal Gear Solid”. Zapowiada się co najmniej smacznie.

Civilization's Dawn otrzyma wsparcie od konsorcjum finansowego

Elrond, 8 lipca 2004, 10:10

Firma iEntertainment poinformowała, iż europejskie konsorcjum finansowe wystosowało list intencyjny, z którego wynika iż najnowszy produkt firmy, MMORPG Civilization's Dawn, otrzymywać będzie wsparcie pieniężne na swój rozwój przez 30 miesięcy, tyle ile ma potrwać jego tworzenie. Teraz, gdy finansowa strona projektu została zapewniona, iEntertainment do pełni szczęścia brakuje tylko wydawcy gry, ale ten, jak mówią włodarze firmy, zostanie ujawniony już we wrześniu.

Grafiki w Kreed plagiatem?

Elrond, 8 lipca 2004, 10:10

Fani gier FPS z pewnością kojarzą tytuł Kreed, dzieło rosyjskiej firmy Burut, które w wielu zapowiedziach opisywane było jako poważny konkurent Dooma 3. Jednakże ostatnie rewelacje, które pojawiły się po opublikowaniu najnowszego dema Kreed, mogą spowodować iż twórcy gry będą mieli poważne kłopoty. I to nie tylko ze względu na niezbyt wysoką jakość tego co można w demie zobaczyć.

PlanetSide bije Joint Operations o trzy długości; rekord świata do weryfikacji?

ComCo, 8 lipca 2004, 09:42

Światowy rekord ilości uczestników w jednej sesji wieloosobowej gry akcji/FPS przypisano niedawno grze Joint Operations: Typhoon Rising. Ów wynik (160 osób) został oficjalnie zarejestrowany, chociaż... wcale nie jest najwyższy! Przedstawiciele Sony Online Entertainment dość szybko zareagowali na doniesienia firmy NovaLogic (wydawcy JO:TR), jednocześnie wskazując na lidera swoją produkcję multiplayer FPS, pt. PlanetSide.

Starship Troopers dopiero w przyszłym roku

Elrond, 8 lipca 2004, 09:08

Pamiętacie film Starship Troopers z roku 1997, w Polsce wyświetlany pod nazwą Żołnierze Kosmosu? Fabuła nie powalała raczej na kolana, ot ludzkość zaatakowana przez monstrualnych rozmiarów owady musi stawić czoła temu zagrożeniu (coś a'la Starcraft na ekranach kinowych), za to efekty specjalne stały na dość przyzwoitym poziomie. I wydaje się, że to wystarczyło, aby Żołnierzy Kosmosu przenieść na płaszczyznę gier komputerowych. Niestety, projekt pod tym samym tytułem, który miał się ukazać pod koniec tego roku na komputery PC oraz konsole nowej generacji, został przesunięty na wiosnę 2005.

Strażak powraca po latach, czyli wznowiono prace nad Wildfire

ComCo, 8 lipca 2004, 08:26

Przed ponad trzema laty, na serwisie GRY-OnLine pojawiła się wiadomość zapowiadająca powstanie gry Wildfire, w której mieliśmy się wcielić w członka specjalnej ekipy strażackiej starającej się opanować olbrzymie pożary lasów w Stanach Zjednoczonych. Premierę tego projektu wyznaczono na październik 2001, jednak jakiś czas później prace nad programem zostały wstrzymane. Aż do dzisiaj.

Wieści ze świata filmu:
Wieści ze świata filmu: "The Rock" bohaterem Doom? Pierwszy trailer do Resident Evil: Apocalypse

Krystian Smoszna, 8 lipca 2004, 07:08

Czy Dwayne „The Rock” Johnson wcieli się w postać głównego bohatera filmu Doom? Oficjalnie, wytwórnia Universal Pictures nie potwierdza ani nie dementuje tych plotek. Mimo to, już od dłuższego czasu kandydaturę tego aktora traktuje się jako najbardziej prawdopodobną. Potwierdza to zresztą sam aktor, którego „na spytki” wziął brytyjski magazyn Empire.

Drugi dodatek do URU: Ages Beyond Myst już w sieci
Drugi dodatek do URU: Ages Beyond Myst już w sieci

Krystian Smoszna, 8 lipca 2004, 07:07

The Path of the Shell, drugi i zarazem ostatni dodatek do gry URU: Ages Beyond Myst jest już faktem. Stało się tak za sprawą firmy UbiSoft, która w dniu wczorajszym rozpoczęła jego publikację w sieci Internet. Zmartwią się jednak Ci, którzy wzorem „To D’ni”, oczekiwali darmowego rozszerzenia. Za The Path of the Shell trzeba będzie zapłacić.

Ojcowie Metal Arms: Glitch in the System stworzą nowe gry na licencji Blizzard Entertainament

Speed, 8 lipca 2004, 04:05

Panowie Steve Ranck, Mike Starich oraz Scott Goffman, byli pracownicy studia Midway Home Entertainament, obecnie skupieni pod szyldem Swingin' Ape Studios, tworzyć będą w niedalekiej przyszłości gry licencjonowane przez Blizzard Entertainament. Na pierwszy ogień pójdzie kontynuacja StarCraft: Ghost, gry będącej nadal w fazie developingu.

Counter Strike: Source - letnie beta testy
Counter Strike: Source - letnie beta testy

Speed, 8 lipca 2004, 03:06

Beta testy do gry Counter Strike: Source, wielkiego następcy dzisiejszego CS’a, odbędą się pod koniec tegorocznego lata. Dosłownie przed paroma chwilami panowie z Valve Software ogłosili, iż szukają już pierwszych kandydatów na stanowiska beta-testerów – z całą pewnością chętnych na tę jakże ciekawą pozycje nie zabraknie!