Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lipca 2004

PC Gamer zrecenzował Dooma 3!
PC Gamer zrecenzował Dooma 3!

Orion, 14 lipca 2004, 18:03

To, co czytasz w tym momencie to nie żart! „Doom 3” – gra posiadająca wszelkie predyspozycje, by stać się wielkim hitem, najwidoczniej trafiła już w ręce recenzentów PC Gamer’a, gdyż w najbliższym, wrześniowym wydaniu tego czasopisma pierwsze skrzypce gra recenzja właśnie tego produktu. Wszystkie znaki na niebie mówią, że 3 sierpnia to bardzo prawdopodobna data premiery „Dooma 3”!

Australijski Departament Obrony nabywa Uncommon Valor

Orion, 14 lipca 2004, 15:19

Jak poinformowały firmy Matrix Games i 2 by 3 Games, Biuro Symulacji Obronnych Australii zdecydowało się nabyć program o nazwie Uncommon Valor: Campaign for the South Pacific jako wsparcie dla australijskich oficerów, uczących się historii wojskowości.

The Moment of Silence – nowa przygodówka od Hause of Tales
The Moment of Silence – nowa przygodówka od Hause of Tales

Speed, 14 lipca 2004, 12:33

Angielska firma Digital Jesters, zajmująca się dystrybucją gier komputerowych na terenie Wielkiej Brytanii, wyda nowy tytuł niemieckiego studia Hause of Tales – The Moment of Silence, grę przygodową, przenoszącą gracza w niedaleką przyszłość. Jak dotąd detali na temat rzeczonego programu zbyt wielu nie podano, za to ustalono już datę premiery – wrzesień 2004r.

PSP dla szesnastu graczy jednocześnie
PSP dla szesnastu graczy jednocześnie

Speed, 14 lipca 2004, 11:43

Podczas ostatniej konferencji prasowej zorganizowanej przez japoński koncern Sony, zdradzono kolejne nowinki dotyczące „kieszonkowej” konsoli PSP (PlayStation Portable). Poza informacją, że do boju wkroczyło kilkanaście nowych firm developerskich, przedstawiciele Sony Computer Entertainment poinformowali o możliwości łączenia się ze sobą poprzez technologię radiową do szesnastu osób naraz (!), co do tej pory nie było spotykane w konsolach przenośnych. Ponadto te małe cudo techniczne (o specyfikacji technicznej pisaliśmy w newsie z 30 lipca) będzie mogło łączyć się z PS2.

Total War na History Channel
Total War na History Channel

Kull, 14 lipca 2004, 11:32

Włodarze znanego historycznego kanału History Channel podpisali jakiś czas temu kontrakt z firmą developerską Creative Assembly, w którym określono możliwość wykorzystania gry strategicznej Rome: Total War przy tworzeniu nowego programu telewizyjnego. Tymczasem już w piątek 23 lipca w godzinach 21.00 –21.30 na owym kanale zostanie wyświetlony pierwszy odcinek z nowej serii programów pod tytułem Decisive Battles wykorzystujący do pokazania scen batalistycznych tą samą technologię, jaka zostanie użyta w Rome: Total War.

Brytyjskie Muzeum Komputeryzacji zdobyło jedyny automat coin-up produkowany w NRD

Krystian Smoszna, 14 lipca 2004, 11:01

Prawdziwym rarytasem może pochwalić się brytyjskie Muzeum Komputeryzacji w Swindon. Na salę wystawową trafił „biały kruk” w dziedzinie automatów, wyprodukowana w Niemieckiej Republice Demokratycznej maszyna o nazwie Poly Play.

Splinter Cell: Chaos Theory pod choinkę
Splinter Cell: Chaos Theory pod choinkę

Speed, 14 lipca 2004, 10:47

Gra, która zrobiła prawdziwą furorę na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo (z racji trzech „E” zwanymi targami E3), zdobywając wiele cennych nagród (najlepsza gra PC, najlepsza gra przygodowa oraz specjalne wyróżnienie za grafikę) - Splinter Cell 3 trafi do graczy prosto pod choinkę – poinformował Ubisoft, wydawca omawianego programu.

Powstaje nowy shooter z myślą o grze sieciowej - War World

Speed, 14 lipca 2004, 10:23

Trójka znanych (w branży konsolowej) i doświadczonych programistów - Morten Brodersen, Johnni Christensen oraz Phillip Tave, zawiadomili dziś, że ich nowo mianowana firma - Third Wave Games rozpoczęła prace nad grą War World, sieciową strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby. Poza kilkoma zdawkowymi informacjami oraz pierwszymi obrazkami z gry, nic więcej na temat tej produkcji jeszcze nam nie zdradzono.

Nowe informacje w sprawie publikacji demo Medal of Honor: Pacific Assault

Krystian Smoszna, 14 lipca 2004, 10:08

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące publikacji demo Medal of Honor: Pacific Assault przez Electronic Arts. Po raz kolejny trzy grosze do tej sprawy wrzucił niemiecki serwis, tym razem JustGamers.de. Według ich – rzekomo potwierdzonych źródeł – pierwsze demo, pozwalające sprawdzić tryb dla jednego gracza, pojawi się nie 18, a dopiero 23 lipca. To jednak nie wszystko.

Fallout 3 - Todd Howard w ogniu pytań

Krystian Smoszna, 14 lipca 2004, 09:39

GameSpot, internetowy serwis poświęcony elektronicznej rozrywce, przeprowadził krótki wywiad z Toddem Howardem, wieloletnim współpracownikiem Bethesdy Softworks, którego obarczono ostatnio funkcją producenta trzeciej odsłony gry Fallout. Chociaż wiele pytań zadawanych przez dziennikarza, kończyło się odpowiedzią „jest za wcześnie, by o tym mówić”, to jednak udało się wyłuskać z całego tekstu kilka interesujących wniosków

Battlefield: Modern Combat – roczne opóźnienie
Battlefield: Modern Combat – roczne opóźnienie

Speed, 14 lipca 2004, 08:44

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla fanów gier z serii Battlefield. Studio developerskie Digital Illusion, odpowiedzialne za tę wojenną sagę, zawiadomiło że prace nad najnowszą grą – Battlefield: Modern Combat, przenoszącą gracza w realia hipotetycznego, współczesnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Chińską Republiką Ludową i specjalną koalicją bliskowschodnią, opóźnią się o cały rok. Zamiast wcześniej planowanej jesieni AD 2004, teraz przy dacie premiery widnieje jesień przyszłego roku.