Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lipca 2004

Poradnik: Spider-Man 2: The Game

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lipca 2004, 19:54

Poradnik do drugiej części przygód „człowieka pająka” w grze Spider-Man 2: The Game. Znajdziecie w nim omówienie umiejętności super-bohatera, rady dotyczące walki oraz opis przejścia całej gry.

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty)
Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty)

Kull, 9 lipca 2004, 16:54

Witam w piątym „dniu żołnierskim”, czyli kolejnym odcinku specjalnego cyklu newsów poświęconych informacjom o grze Soldiers: Ludzie Honoru. Dziś jak co dzień czekają nas kolejne emocje związane z konkursem filmowym. Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż wraz z publikacją informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawia się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której się uda odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi, sam zaś konkurs trwa codziennie (przez 7 dni), a każdego dnia można wygrać egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Życzymy dobrej zabawy! Oczywiście jak w każdym newsie z serii „Żołnierski tydzień”, tak i w dzisiejszym znajdziecie masę informacji na temat gry Soldiers, tym razem przyjrzymy się poprawności historycznej

SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko!
SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lipca 2004, 15:19

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby zostać laureatem naszego tegotygodniowego mini-konkursu i wejść w posiadanie jednego z trzech egzemplarzy gry SpellForce: Zakon Świtu.

Gra wojenna Raging Tiger: The Second Korean War uzyskała status “gold”

Speed, 9 lipca 2004, 13:05

Nadchodząca gra wojenna firm Patrick Proctor oraz ProSIM, ukazująca wizję wewnętrznej wojny w Korei - Raging Tiger: The Second Korean War, uzyskała właśnie status „gold”. Płyta-matka powędruje teraz do tłoczni, gdzie zostanie wielokrotnie powielona. Ostatni etap – sprzedaż rynkowa – rozpoczyna się 15 sierpnia.

Painkiller: Battle Out of Hell – pierwsze detale

Speed, 9 lipca 2004, 12:01

Znany zagraniczny serwis branżowy IGN przeprowadził wywiad z Adrianem Chmielarzem, pracownikiem polskiego studia developerskiego People Can Fly (niech nikogo nie zwiedzie anglojęzyczna nazwa!). Rozmowa dotyczy oczywiście pierwszego dodatku do Painkillera, zatytułowanego Battle Out of Hell.

Matrix Games opublikował War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945
Matrix Games opublikował War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945

Krystian Smoszna, 9 lipca 2004, 11:42

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 to przedstawiciel nieco zapomnianych dzisiaj gier strategicznych z podziałem na tury, w których plansza podzielona jest na sześciokątne pola (tzw. „heksy”). Zgodnie z tym, co sugeruje przydługi tytuł, głównym tematem gry będą zmagania wojenne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Japonią na wodach Pacyfiku, w czasie II Wojny Światowej. Program, przygotowany przez firmę 2 by 3 Games, wczoraj oficjalnie zadebiutował na rynku.

Cyberkafejki pod nadzorem - Wielki Brat patrzy!

Elrond, 9 lipca 2004, 11:10

Oj niełatwe życie będą mieli mieszkańcy Miasta Aniołów, którzy zechcą pobuszować w Internecie czy po prostu pograć w gry komputerowe korzystając z usług cyberkawiarenek. Otóż wczoraj Rada Miejska Los Angeles wydała rozporządzenie, które w dużym stopniu ogranicza korzystanie z Internetu właśnie w takich kafejkach. Według dziennika LA Daily News, rozporządzenie to dotyczy "cyberkafejek oraz placówek, które udostępniają ponad 5 komputerów z dostępem do Internetu". Pod taki określenie "podpada" ponad 30 instytucji, głównie zlokalizowanych w San Fernando Valley.

Top 10 gier w US (09/07/04)

ComCo, 9 lipca 2004, 08:22

Gra akcji/FPS, pt. Joint Operations: Typhoon Rising w oka mgnieniu zyskała olbrzymie grono miłośników na kontynencie północnoamerykańskim, dlatego pierwsze miejsce w najnowszym notowaniu "growych" bestsellerów (według organizacji NPD Group) nie powinno nikogo zdziwić. Lokatę niżej uplasował się MMO z superbohaterami w roli głównej, tj. City Of Heroes, zaś czołową trójkę zamyka Harry Potter i Więzień Azkabanu. Poniższe zestawienie obejmuje tydzień, zakończony 26 czerwca bieżącego roku.

Piractwo na świecie przekracza wszelkie normy przyzwoitości

Kull, 9 lipca 2004, 07:55

W 2003 roku ponad 1/3 sprzedanego oprogramowania komputerowego na całym świecie była nielegalnymi kopiami – donosi BSA (Business Software Alliance). Co gorsza, przyszłość tego rodzaju przestępstw stoi pod wielkim znakiem zapytania.

3000AD ujawnia plany dotyczące kolejnych odsłon Universal Combat

Krystian Smoszna, 9 lipca 2004, 07:50

Istniejąca już czternaście lat firma 3000AD, w branży elektronicznej rozrywki jest znana głównie dzięki serii Battlecruiser. W lutym bieżącego roku, developerzy postanowili zafundować nam zupełnie nowy produkt (a właściwie nowy tylko z nazwy) – Universal Combat. Co prawda, pojawiły się w nim elementy charakterystyczne dla gier FPS a także inne, mniejsze usprawnienia, ale nadal trzon rozgrywki stanowił niezwykle rozbudowany, kosmiczny symulator, znany z kolejnych odsłon serii Battlecruiser. Spotykając się z falą krytyki pod swoim adresem, włodarze firmy postanowili więc raz na zawsze zakończyć przygodę z Universal Combat, wydając wcześniej jego jedyny, oficjalny dodatek.

Niemieckie studio Tea-N-Turtles stworzy FPS-a opartego na silniku CryEngine

Krystian Smoszna, 9 lipca 2004, 07:35

Nowopowstałe niemieckie studio o nazwie Tea-N-Turtles ogłosiło na łamach serwisu Gamasutra, że poszukuje chętnych do pracy przy produkcji swojej pierwszej gry. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, że ów program ma zostać całkowicie oparty na silniku CryEngine, tym samym, który dał życie słynnej grze FPS o nazwie Far Cry.

EverQuest Trilogy przez 30 dni za darmo!

Krystian Smoszna, 9 lipca 2004, 07:15

Przeraża Cię wizja dokonywania opłat za możliwość gry w EverQuest? Czy pieniądze to główny powód, dla którego dałeś sobie spokój z MMORPG? Jeśli na którekolwiek z tych pytań, odpowiedź brzmi „tak”, to z pewnością zainteresuje Cię nowa inicjatywa Sony Online, umożliwiająca trzydziestodniową, darmową eksploatację produktu o nazwie EverQuest Trilogy.